В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

АКТИВІЗУВАЛИСЯ КЛІЩІ

Дата: 01.06.2018 Кометарі: 0

Цього року їх буде дуже багато. Про це уже кажуть жителі Турківщини, бо, йдучи в поле чи ліс, зустрічають їх чи не на кожному кроці: траві, листі, деревах, кущах. Раніше так багато кліщів у нашій місцевості не траплялося, як тепер, кажуть люди. Найбільш вони активні в травні-червні. Кліщі можуть переносити різні інфекційні хвороби. Тому всім, хто вирушає на польові роботи чи на відпочинок у ліс, хто випасає худобу чи йде на риболовлю, треба бути вкрай обережним. До речі, господарі частіше стали помічати кліщі на худобі, яка повертається з випасу додому.

– Появу кліщів зазвичай частіше фіксували у місцевостях з листяними насадженнями, в горах їх було рідко. Тепер ситуація, можна сказати, вирівнялася. Кліщів розмножилося багато і в нашій гірській місцевості, – каже помічник епідеміолога Ганна Хащівська. – Там, де в тіло вп’явся кліщ, появляється почервоніння і свербіж.   На перший погляд невеличка комаха, за певний час, напившись крові, стає більшою за розміром в декілька разів. Щоби відірвати від ураженого місця кліща самотужки, не залишивши в тілі його хоботок, людині потрібно мати певні навики. Тому раджу, якщо кліщ вкусив вас, негайно звернутися до медиків, які нададуть кваліфіковану допомогу. Адже кліщі – це дуже небезпечно, вони є перенощиками багатьох інфекційний хвороб, таких як енцефаліт і хвороба Лайма. Перевірити, чи не був кліщ заражений якоюсь небезпечною вірусною інфекцією, можна, здавши його самим на аналіз у Львівську обласну вірусологічну лабораторію. Аналіз цей, до речі, платний. А щоби уберегтися від кліщів, ідучи на природу, одягайте щось світле – на ньому краще можна буде помітити кліща. Не забувайте про шкарпетки і майте закрите вбрання.

Ольга Тарасенко.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви