В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ПОСЯГАЮТЬ НА СОКРОВЕННЕ

Дата: 01.06.2018 Кометарі: 0

В одній із заміток на сторінках нашої газети уже згадувалося про те, що з центрального міського цвинтаря м. Турка з могил якісь зловмисники крадуть металеві або мідні таблички з датами народження і смерті покійного. І, як бачимо, крадії металу й далі продовжують свій зухвалий «бізнес». Нещодавно в редакцію газети звернулася жителька вул. Травнева Марта Бойко й поскаржилася на те, що з могил її рідних раніше було знято розп’яття Ісуса Христа, а днями з надмогильної металевої огорожі на цьому ж самому місці вкрадено невеличку хвірточку. Крадуть також ритуальні вінки, вази, квіти. І, до речі, таких нарікань останнім часом від жителів міста стало   багато.

Хто посягає на пам’ять покійників – невідомо. Чи це орудує група вандалів, чи поодинокі п’яниці, які, здавши метал, мають гроші на придбання оковитої – сказати важко. Але, у будь-якому випадку, це жах, це ганебно, і найголовніше – це злочин, який суворо карається законом. Згідно ст. 297 Кримінального кодексу України, наруга над могилою, іншим місцем поховання, над трупом або урною з прахом покійного, а також викрадення предметів, що знаходяться в місці поховання або на покійному, – карається штрафом до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом – на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Тому, в разі виявлення випадків подібних крадіжок, наруги над пам’яттю   покійних, варто було би звернутися найперше з письмовою заявою у місцеве відділення поліції, або ж хоча б у міську чи місцеву ради. Можливо, там вам більше допоможуть.

Ольга Тарасенко.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви