В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

У ПОСТІЙНОМУ ЄДНАННІ З ГРЕКО- КАТОЛИЦЬКОЮ ВІРОЮ

Дата: 23.06.2018 Кометарі: 0

У рамках заходів, що відбуваються з нагоди створення Дрогобицько-Самбірської єпархії УГКЦ, цікавий захід минулої п’ятниці відбувся в с. Дністрик- Дубовий. До речі, це село завжди славилось патріотизмом, і тут ніколи не було міжконфесійних проблем. Тут усі відстоювали греко-католицьку церкву. Розповідають, що коли прийшла радянська влада, священиків – греко-католиків заставляли переходити служити в Московський патріархат, місцевий парох, о. Дрімайло, ніби формально пообіцяв, що переходить, а насправді весь час правив служби Божі за греко-католицьким уставом. Правив так тихенько, що парафіяни майже не чули, що він говорить, – щоб не викликати підозри. Коли ж у Радянському Союзі прийшов час відлиги і перебудови,   30 місцевих активістів – жінки й чоловіки – у 1988 році взяли й закопали біля храму хрест на знак того, що офіційно відроджують греко-католицьку церкву у Дністрику- Дубовому. Хоча й до того багато місцевих жителів потайки служили служби Божі за греко-католицьким уставом. Деякі з них навіть їздили по інших районах області і з такими ж переконаними людьми, як і вони, брали участь у богослужіннях.

З цієї нагоди – з часу 30-річного відновлення Української греко-католицької церкви в Турківському районі на теренах Дрогобицько-Самбірської єпархії – у Дністрику-Дубовому відбулася архієрейська служба Божа, яку очолив єпископ Дрогобицько-Самбірської єпархії УГКЦ, владика Ярослав у співслужінні великої кількості священиків. До храму прийшло дуже багато людей із довколишніх сіл, і навіть ті, що ходять молитися в церкви Київського патріархату. Всі були одягнені у вишиванки, з урочистим та піднесеним настроєм; дуже гарно, святково пройшла служба Божа. Владика Ярослав спілкувався з дітьми.

Після закінчення служби Божої, було зачитано декрет, яким владика возніс місцевого пароха Андрія Батога в ранг протоієрея, вручив йому протоієрейський хрест і набедрений пояс, а також подячну грамоту місцевій громаді. Із тих 30 людей, хто брав участь у встановленні хреста й відновленні греко-католицької церкви у Дністрику-Дубовому, сьогодні залишилося в живих 12. І всі ці люди також одержали   грамоти від Дрогобицько-Самбірської єпархії – за жертовність і вірність Церкві.

Цей урочистий захід відвідав і депутат Верховної Ради України Андрій Лопушанський разом зі своїм помічником Іриною Кірою та Боберківським сільським головою Миколою Копанишиним. Дізнавшись, що в церкві проходять реставраційні роботи, Андрій Ярославович склав пожертву на реставрацію храму. За це йому щиро дякував місцевий парох, а також громада Дністрика-Дубового. Шановний гість поспілкувався з людьми, багато з них дякували Андрію Ярославовичу за те, що кожному   колись допоміг вирішити ту чи іншу проблему. Двоє місцевих жителів попросили народного обранця посприяти у відновленні могили двом повстанцям. На жаль, прізвищ цих героїв достеменно ніхто не знає. Тож Андрій Ярославович пообіцяв, що при першій же нагоді він допоможе це зробити.

Також владика Ярослав добрим і вдячним словом згадав працю теперішнього пароха о. Андрія Батога, тодішніх настоятелів ієромонахів – о. Назарія, о.Юстина, о.Олега і о. Богдана – за ревне служіння Господу, Українській греко-католицькій церкві і громаді Дністрика-Дубового. Таким чином можна вважати, що відновлення Української греко-католицької церкви почалося з Дністрика-Дубового.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви