В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ЗАПРОШУЄМО НА СВЯТО ІВАНА КУПАЛА

Дата: 03.07.2018 Кометарі: 0

Наближається стародавнє слов’янське свято Івана Купала! Велике дійство – показ первинної культури, основи життя, мислення, вірування, світогляду наших далеких пращурів, свято з магією ритуалів, піснями, танцями, хороводами, музикою, обрядами, чудовими традиціями, що були притаманні в народній вірі. Це язичницьке свято плавно перейшло в християнське і зберегло давні народні звичаї.

Побутує повір’я, що напередодні і в день свята Івана Купала всі лікарські трави мають сильні цілющі і лікувальні властивості, в них збільшується число біологічно активних речовин, так як у ці дні землю, воду, вогонь – все очищає природа від зла і нечисті. Зібране чар-зілля стає добрим і надійним оберегом людям. У купальську ніч шукають «квітку папороті» – на   палке і взаємне кохання, запалюють купальське вогнище і водять хороводи – як обряд очищення і зцілення, а дівчата пускають по воді віночки з квітів – у подорож по щастя.

До такого магічного свята – свята Івана Купала – готується і наша мальовнича Турківщина. Райдержадміністрація, відділ культури та туризму РДА, разом з Турківською міською радою, проведуть його 7 липня   у міському парку (на ставках). Запрошуємо взяти в ньому участь жителів району і міста, гостей з інших куточків України, зарубіжних туристів. Адже Турка – столиця Бойківського краю – перлини Карпат. На Турківщині є прекрасне курортне село Розлуч, бере свій початок славна річка Дністер, це комора лікарських трав і цілющих мінеральних вод, екологічно чистої продукції тваринництва, тут є багато цікавих туристичних маршрутів. Гордістю району є Західний реабілітаційний центр – з підйомниками, лижними доріжками, де пройшов Кубок світу із зимових видів спорту серед параолімпійців.

Святкуючи Івана Купала, ви отримаєте незабутніє враження від мальовничих гірських краєвидів, станете учасниками і глядачами цікавої концертної програми, сплетеної з пісень, танців, розваг і музики. До ваших послуг будуть виставки-продажі цілющих трав, чаїв, продуктів бджільництва, духмяних напитків, бальзамів молодості, продуктів тваринництва – м’ясних виробів, різних видів сирів, виготовлених за швейцарською технологією, бездріжджовий хліб, різні йогурти, гуслянки, різноманітна випічка і т ін.

Тут ви зможете придбати турківські сувеніри – картини, різьблені вироби, вишиванки, писанки, цікаву літературу, диски з піснями нашого гірського краю.

Ласкаво просимо жителів Турківщини і сусідніх районів, фермерів, кооператорів, народних цілителів, знавців народної медицини, бджолярів, виробників сільськогосподарської продукції, художників, різьбярів по дереву, вишивальниць, писанкарок взяти участь у святі і представити на ньому свої вироби і продукцію..

Приїжджайте у наш смерековий край, де почуєте звук трембіти, де звеселяються Карпати і зцілюється серце гостинним теплом, і запросить вас Турківщина на свято Купала – свято танців, забав і пісень!

Початок свята о 19.00 год.

Руслана Писанчин,

головний спеціаліст з питань туризму РДА.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви