В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

МИТРОПОЛИТ МАКАРІЙ БЛАГОСЛОВИВ ПРИСЛІП ТА ПРИСЛІПЧАН

Дата: 13.07.2018 Кометарі: 0

Храмове свято, в день Різдва Івана Хрестителя, в с. Присліп було справді величним. У цей день сюди   з візитацією прибув митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української автокефальної православної церкви, керуючий Львівською єпархією, Блаженнійший Макарій. До речі, уродженець с. Красне Турківського району. Це його перший візит, в чині Предстоятеля, на турківські терени.

Надзвичайно урочистою була зустріч митрополита. З Каплунівки його автомобіль супроводжували вершники, а вже біля самого храму дівчата у вишиваному вбранні вітали хлібом-сіллю. Блаженнійший Макарій, виступаючи, коротко розповів, чим живе сьогодні Українська автокефальна православна церква, про свій духовний шлях. Затим відбулася архієрейська Служба Божа, за участі 23 священиків Турківського та Старосамбірського деканатів, а також вихідців із села – декана Фастівського деканату Київської області о. Миколи Лимаря, о. Дмитра Кулічковського, який здійснює священичу місію на Полтавщині, та о. Іллі Джури із Старосамбірщини. На храмове свято прибуло надзвичайно багато людей з довколишніх сіл та з різних міст і сіл Львівщини, а також України. Митрополит Макарій особисто запричащав велику кількість дітей, які, напевно, вперше приймали   дари Господні. А після проповіді він здійснив почесну місію нагородження. Так з нагоди храмового свята та 1030-річчя хрещення Руси-України, ювілейною медаллю рівноапостольного Великого князя Володимира нагороджені настоятель храму Різдва Івана Хрестителя с. Присліп, митрофорний протоієрей Віталій Височанський, голова Турківської РДА Олександр Лабецький, паламар храму Микола Кітраль. А за доброчесне служіння святій вірі православній, жертовність во славу Української автокефальної православної церкви, грамотою Блаженнійшого нагороджені хористи і всі парафіяни церкви, яка зберігатиметься у храмі на довгу згадку про храмове свято 2018 року. Такою ж грамотою нагороджений і скарбник храму Федір Хащівський.

Після богослужіння митрополит Макарій, спілкуючись з отцями та парафіянами, висловив упевненість, що Вселенський Патріарх Варфоломій таки затвердить Томос Українській Православній Церкві. Це вже інше питання – як відбуватимуться об’єднавчі процеси. Втім, як би не було складно, об’єднання відбудеться заради майбутнього України. Сам же митрополит готовий вклонитися будь-якому Предстоятелю, лиш би воно відбулося якомога швидше. Цього вимагає час, цього вимагає українська спільнота.

Також митрополит Макарій запросив жителів Турківщини взяти участь у святкуванні з нагоди 1030 –річчя хрещення Руси-України, яке Українська автокефальна православна Церква відзначатиме 24 липня в Києві.

Василь Васильків.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви