В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

РЕФОРМУВАТИМУТЬ ПЕРВИНКУ, ВТОРИНКА – ПОЧЕКАЄ

Дата: 13.07.2018 Кометарі: 0

Про те, що медицина в Україні потребує радикальних реформ, сьогодні   ні в кого немає сумніву, але, на жаль, здається, ніхто достеменно не може намалювати дорожну карту, як саме можна це зробити. А тому зазвичай йдемо шляхом проб і помилок. А це, в результаті, колись-таки змусить реформаторів задуматися: а що ж ми робили неправильно, чому, розпочинаючи реформу, ми достеменно не вивчили проблему з тим, щоб сама реформа принесла користь як пацієнтам, так і медикам?

Останнім часом і в нас на Турківщині тривають дискусії щодо подальшої долі медичної галузі. Це питання неодноразово розглядали на різних зібраннях, в тому числі комісіях, президіях та сесіях районної ради. Обговорювали його й в медичній спільноті. Темою №1 стало питання: що маємо реформувати – медицину загалом, чи поетапно, починаючи з первинної ланки, тобто лікарських амбулаторій та поліклініки? Варто відзначити, що в різних районах до цього питання підходять по-різному. У нас же остання сесія Турківської районної ради, що відбулася минулого тижня, з подання виконувача обов’язків головного лікаря Костянтина Коробова, прийняла рішення реформувати лише первинну ланку, створивши некомерційне підприємство «Турківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», шляхом виділу з Турківської комунальної центральної районної лікарні, а з вторинкою – почекати до 2020 року. Хоча, по правді кажучи, приймаючи таке рішення, чимало депутатів у душі були проти, розуміючи, що якщо реформа, то комплексна, але дослухавшись до прохань медиків ( тих, хто працює в стаціонарах), проголосували   за , так би мовити, роздільну реформу. Виступаючи на сесії, голова Турківської РДА Олександр Лабецький чітко наголосив, що він проти такого рішення, адже перспективу бачить лише в комплексному реформуванні, але коли вже медичний колектив так захотів, він має взяти на себе відповідальність за подальшу долю медичної галузі району з усіма можливими проблемними наслідками. «Медики мають розуміти, що, зайнявши отаку позицію, вони є відповідальними за те, якою буде охорона здоров’я на Турківщині за рік, два, чи п’ять років», – наголосив Олександр Миронович. Всупереч власним переконанням, за дане рішення проголосував і головний лікар Боринської міської лікарні Ігор Маркін, який також за комплексну реформу. Про це він заявив з трибуни сесії районної ради.

Прийнявши дане рішення, сесія проголосувала за те, щоб виконувачем обов’язків керівника новоствореного некомерційного підприємства став заступник головного лікаря Турківської КЦРЛ Микола Яцкуляк. Втім, цього ж дня до редакції зателефонував сам Микола Петрович і сказав, що на таке рішення він згоди не давав і не має наміру займатися проблемами, яких буде чимало, щодо забезпечення функціонування підприємства та виготовлення ліцензій. З огляду на це, очевидно, уже наступна сесія прийме рішення про призначення на цю посаду іншої людини.

Попри це, що рішення прийнято, керівництво Турківської КЦРЛ все-таки має серйозно вивчити проблему реформування; якщо треба, проконсультуватися з фахівцями області чи і міністерства з тим, щоб у майбутньому Турківщина , й особливо широкий загал місцевих жителів, чимало з яких живуть за межею бідності, могли отримувати якісні медичні послуги, а медики – гідну зарплату.

Василь Васильків.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви