В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ЩОБ У ПОМЕШКАННІ БУЛО ЗАТИШНО Й ТЕПЛО

Дата: 05.11.2018 Кометарі: 0

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ НАДАННЯ СУБСИДІЙ

Неоднозначно широкий загал людей відноситься до державної програми надання субсидій населенню. Схвально сприймають її ті, що можуть, маючи законні підстави, оформити цю соціальну пільгу, й дещо упереджено, а й навіть критично, ті, кому, з різних причин, субсидія, як кажуть, не виходить. Сам процес нарахування субсидій щороку зазнає змін, а тому важливо знати всі нововведення, щоби вчасно зорієнтуватися, будучи в всеозброєнні. Власне тому сьогодні ми друкуємо інтерв’ю з начальником управління соцзахисту населення Турківської РДА Миколою Гутом (на фото), який в міру можливостей дає відповіді на запитання, що цікавлять наших читачів.

– Отже, Миколо Феодосійовичу, декілька слів про терміни, на які призначається субсидія?

– Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначатиметься з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону (30 квітня) і розраховуватиметься окремо на неопалювальний та опалювальний сезони (така норма діяла до 01.05.2018).

Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, у тому числі без визначення її розміру, продовжується термін дії субсидії до кінця опалювального сезону, і проводиться розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення.

При цьому, враховуючи, що це не призначення субсидії на новий термін, а розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон, не визначається право на її отримання, зокрема з урахуванням наявності простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон таким домогосподарствам проводиться на підставі доходів за І-ІІ квартали поточного року та інформації надавачів послуг про вартість послуг за встановленими соціальними нормативами споживання послуг в опалювальний сезон. Склад домогосподарства та перелік послуг залишається таким, як і при призначенні субсидії в неопалювальний сезон, за винятком випадків, коли громадянин поінформував про відповідні зміни.

– А як призначають субсидію на понаднормову площу житла?

– Доповнено перелік осіб, яким житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії на понаднормову площу житла, які:

отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності;

досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і отримують пенсію за вислугою років;

отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

– Які зміни в призначенні субсидій для тих, хто має велику площу житла?

– З 1 жовтня 2018 року, при визначенні права на отримання субсидії, враховується не загальна площа житлового приміщення, а опалювальна.

Субсидія не призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків. При цьому ця норма не поширюватиметься і на багатодітні сім’ї.

За рішенням комісії субсидія може бути призначена, якщо у житловому приміщенні (будинку) оформлено два і більше окремих особових рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У зв’язку з цими змінами, інформуємо домогосподарства, яким відмовлено у призначенні субсидії з таких причин, про можливість звернення до органу соціального захисту населення для розгляду питання призначення субсидії на опалювальний сезон.

– Чи може скористатися субсидією людина, що має заборгованості зі сплати аліментів?

– Змінами передбачено, що субсидія не може бути призначена (у т. ч. за рішенням комісії) у випадку, коли у складі домогосподарства, або у складі сім’ї члена домогосподарства, є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад З місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

До налагодження обміну даними про таких осіб з Мін’юстом відповідну інформацію щодо кожної особи можна отримати з указаного реєстру, який є публічним, на сайті Мін’юсту.

– Миколо Феодосійовичу,   завжди наших читачів цікавить питання, як обраховується сукупний дохід при призначенні субсидій?

– Постановою Кабміну № 841 уточнено, що для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства. При цьому, як і раніше, розмір заробітної плати враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.

Перелік доходів, які враховуються під час призначення житлової субсидії, доповнено грошовими переказами, отриманими з-за кордону (на підставі задекларованих сум), а які не враховуються, – сплаченими аліментами (за умови документального підтвердження фактичної сплати) та спеціальною бюджетною дотацією за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Також визначено, що розрахунок середньомісячного доходу для осіб, які отримували хоча б один із таких видів доходу, як стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю І і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, здійснюється шляхом ділення загальної суми сукупного доходу за період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, на кількість місяців, у яких отримано цей дохід.

Уточнено, що у разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону, доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній   місяць   попереднього   неопалювального   сезону   (вересень),   а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону, доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

Передбачено, що не враховуються доходи батьків, у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, а також доходи одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків, який проживає з дитиною, у випадку, коли батьки розлучені.

Окрім того, змінено порядок розрахунку сукупного доходу для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю.

Якщо у них середньомісячний сукупний дохід менше мінімальної заробітної плати, за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, враховується дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи; за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – фактично отримані доходи; за кожний місяць, у якому відсутні доходи, — дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Звертаємо увагу, що крім того, враховуються інші види доходів, які отримала безробітна особа протягом періоду, за який враховуються доходи.

– Чи має шанс людина, що була на заробітках за кордоном, оформити субсидію?

– З метою урегулювання питання призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входять заробітчани, що перебувають за кордоном понад 2 місяці протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, надано можливість комісіям приймати рішення щодо призначення субсидії, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

Відповідний перелік розміщено на веб-сайті Мінсоцполітики у розділі «Міжнародна діяльність» у закладці «Міжнародне співробітництво». Зокрема заявник має надати перекладену довідку зі страхової чи соціальної установи країни, з якою наша держава уклала угоду про сплату страхових внесків, затверджену українським нотаріусом.

– І на завершення, Миколо Феодосійовичу, чи треба платити обов’язкову частку плати за послуги, якщо їх вартість спожитих послуг менша неї?

– Постановою надано право отримувачам субсидії розраховуватися за фактичну вартість спожитих послуг, якщо вона менша за обов’язкову частку.

– Дякуємо за інтерв’ю, одночасно нашим читачам нагадуємо, якщо в когось є запитання щодо призначення субсидій, можна зателефонувати до редакції і отримати вичерпну відповідь.

Розмовляв Василь ВАСИЛЬКІВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви