В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ЩЕДРИЙ, ДОБРИЙ МИКОЛАЙ З ПОМІЧНИКАМИ ВІДВІДАВ НАШ КРАЙ

Дата: 22.12.2018 Кометарі: 0

Хочеться вірити, що на Турківщині немає жодної дитини, яка б залишилася без подарунка в день чудового свята – Святого Миколая. Зрозуміло, що для декого, – тих, хто із заможних сімей, гостинці є звичним явищем, а для малят з багатодітних сімей чи тих, що потрапили у складні життєві обставини, це щось величне, що запам’ятається на все життя. Дивлячись в їхні щирі оченята, в яких яскраво вимальована вдячність, радієш душею, що Чудотворець не обминув саме їх.

У День Святого Миколая малеча отримувала подарунки всюди – в школах, сім’ях, на святкових заходах у державних установах, громадських організаціях. Одним із таких святкових дійств був ранок  17 грудня для сорока дітей-сиріт, дітей, позбавлених  батьківського піклування, та тих, що опинилися в складних життєвих обставинах, який пройшов під егідою служби у справах дітей Турківської РДА.  Споряджали Святого знані на Турківщині меценати – депутат Верховної Ради України Андрій Лопушанський, керівник ГО «Ідея та Чин», уродженець с. Боберка, житель м. Львів, Ілля Сирко  та приватний підприємець Олександр Ільницький. Варто відзначити, що Ілля в цей день традиційно, як і в попередні роки,  відвідав десятки  багатодітних  та малозабезпечених родин в Турці та районі з величезними пакунками одягу, іграшок, побутових речей, ну, й звичайно, солодощів.

А вже наступного дня подібний захід провів РЦ СССДМ. На нього запросили дітей учасників АТО, а також дітей  з малозабезпечених сімей. З вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Турківської РДА Юрій Лило, помічник депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського Ірина Кіра. Народний обранець на цей захід також виділив величезну кількість гостинців.  Дістали подарунки від депутата й діти учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.  Цікаву й повчальну історію з життя Миколая-Чудотворця розповіла Ольга Писанчин. А діти, зі сльозами на очах і з великим хвилюванням, декламували вірші, складені на честь Святого. Сам Чудотворець, образ якого вміло втілив Микола Комарницький, не скупився на гостинці та добрі слова для малечі.

Добрим словом та з великою вдячністю згадують учні та педагоги Жукотинської, Хащівської  ЗОШ та Лімнянського НВК мецената, знаного на Львівщині підприємця Сергія Кіру. Щороку, об’їжджаючи чимало навчальних закладів Львівської області, Республіки Польща, будинків для літніх людей  та дітей з вадами здоров’я, він  не забуває про Турківщину. Щораз навідується в школу-інтернат (тепер гімназія ім.Олександра Ільницького – «Барні») і щедро обдаровує всіх вихованців.  У НВК с.Лімна цьогоріч він привіз  святкові подарунки не лише для дітей, а й усіх працівників школи. Більше того, навчальному закладу подарував великий сучасний телевізор, мікрохвильову піч та іншу побутову техніку.

Варто відзначити, що велику допомогу у спорядженні Миколая-Чудотворця  традиційно надав і депутат обласної ради Михайло Ільницький. На своєму виборчому окрузі він забезпечив святковими подарунками всіх дітей 1-4 класів, п’ятирічок, а також й  багатьох учнів старших класів. Заслуговує на увагу й те, що Михайло Михайлович не забув і багатодітну родину Наталії і Миколи Кудричів  із с. Н. Яблунька, які народили й виховують 10 дітей, в тому числі й чотири двійні. Невдовзі сім’я має намір перебратися до новозбудованої оселі, й власне з цієї нагоди депутат пообіцяв допомогти їй меблями. Щороку допомагає Святому Миколаєві в його чудотворній місії й інший депутат обласної ради – Михайло Дзюдзь. За його дорученням, подарунки для малечі привіз на Турківщину голова ради ветеранів  поліції  служби охорони області Іван Кузьович.

За сприяння голови Турківської районної ради Володимира Лозюка, у переддень свята наш район відвідали ще одні меценати – зокрема,  члени ГО «Побратими України» Всеукраїнської Спілки бойових дій  учасників АТО», наші земляки Данило Сипливий, уродженець с   Либохора,  Михайло Гвоздецький, уродженець с. В. Висоцьке, разом зі своїм сином Артуром. До слова, очолює громадську організацію також наш земляк, уродженець с. Либохора Микола Миньо. Долучилися до цієї акції й   турківчанин, підприємець Зеновій Кубан та керівник ГО «Ветерани Афганістану» Роман Кисіль.  У День Святого Миколая вони привезли на Турківщину більше 2 тонн подарунків. А це солодощі, фрукти, продукти харчування і одяг для дітей та  дорослих, які дістануться також дітям з багатодітних та малозабезпечених  сімей, та тим, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Не зрадили традиції опікуватися дітьми напередодні Святого Миколая й працівники Самбірської місцевої прокуратури. Заступник керівника Роман Малиновський, разом з ювенальним прокурором Турківського відділу Наталією Рибчич, відвідали з подарунками дитячий будинок сімейного типу сім’ї Саннікових з смт. Бориня, де виховують п’ятьох дітей, позбавлених батьківського піклування.

Окрім  слів вдячності від дорослих, всі меценати надовго запам’ятають щирі, непідкупні посмішки та велику вдячність в очах головних винуватців свята – дітей. Власне, заради цього  варто займатися благодійністю.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви