В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ЧУДОВО РЕКОНСТРУЙОВАНА ЗАЛІЗНИЧНА СТАНЦІЯ СЯНКИ – окраса села та прекрасна візитівка Турківщини

Дата: 11.01.2019 Кометарі: 0

Історичні джерела свідчать, що на початку ХХ  століття високогірне село Сянки славилося далеко за межами Бойківщини як чудова відпочинково-рекреаційна місцина. Для прикладу, на початок Другої світової війни в селі було 10 будинків відпочинку, 6 пансіонатів, 3 туристичні бази. Сюди приїжджали люди, щоб поправити своє здоров’я чи гарно провести час, з усієї Східної Європи. Але, на превеликий жаль, з часом усе це прийшло в  занепад, хоч добру славу населений пункт таки тримає.

Про це згадувало чимало гостей та місцевих жителів, що зібралися 9 січня на урочисте відкриття реконструйованої залізничної станції, яка впродовж більше, ніж столітньої історії пережила багато й прислужилася мільйонам людей.  Станція була введена в експлуатацію 24 серпня 1905 року й відтоді зазнала  декількох реконструкцій,  наймасштабніша  з яких була у 1968 році. Власне тоді на колії гірських перевалів прийшла електрифікація й тепловози було замінено на електровози.

Уже за роки незалежності України не один раз порушували питання реконструкції станції. І лише в 2016 році цей процес було розпочато. Акціонерне товариство «Укрзалізниця» витратило на це більше 22 мільйонів власних коштів. У ході робіт замінено зовнішні мережі електропостачання, оновлено обладнання у трансформаторній підстанції, замінено мережі електроосвітлення, встановлено зовнішні мережі зв’язку. Крім того, повністю замінено обладнання та напірно-господарську мережу пункту водопостачання, й не лише для самої станції,  а й для населення села та нещодавно реконструйованого відділу прикордонної служби «Сянки».  Практично збудовано новий водозабір та 3 км водогону. У будівлі вокзалу під час реконструкції підсилено конструкцію стін, влаштовано нове залізобетонне перекриття будівлі та одноповерхову прибудову, змонтовано нові конструкції шатрового даху з покрівлею металочерепицею. Поряд з цим виконано перепланування, проведено роботи з утеплення перекриття та зовнішніх стін фасаду, встановлено автономне електричне опалення. Зі смаком зроблено й зал очікувань. Є на станції й  сучасні санвузли. Також  відремонтовано посадкові платформи, упорядковано прилеглу територію, облаштовано під’їзд з асфальтним покриттям до будівлі   вокзалу та на автостоянку. На пероні викладено плитку з фігурним мощенням, а також всю територію обнесено металевою огорожею.  Загалом, окрім самої станції, – реконструйовано та збудовано 13 об’єктів. Про все це розповідав, виступаючи на урочистостях з нагоди відкриття, перший заступник керівника Львівської філії АТ «Укрзалізниця» Зіновій Заньків.

А оскільки ст. Сянки є важливим транспортним вузлом, що обслуговує пасажирів, які прибувають у Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів, проектом реконструкції враховано та реалізовано комплекс заходів, що передбачають доступність будинків і споруд для людей з особливими потребами. Для зручності обслуговування пасажирів з інвалідністю, тут облаштована простора кімната відпочинку з окремим санвузлом, встановлено засоби інформаційно-довідкової навігації та інфраструктурні елементи, зокрема входи та виходи з приміщення будівлі облаштовані пандусами, встановлено різні види  засобів з контрастно забарвленою поверхнею на пішохідних шляхах як на пероні, так і  в будівлі вокзалу. На  автостоянці облаштовано окремі місця для людей з інвалідністю. Важливим є те, що для станції придбали мобільну підйомну платформу, яка забезпечить комфортну посадку й висадку пасажирів,  що пересуваються на інвалідних візках. Це все вміло і якісно втілила в життя  підрядна організація «Центр будівельно-монтажних робіт і експлуатації».

Мобільна підйомна платформа

Велику вдячність залізничникам за якісно проведену реконструкцію висловив у своєму виступі заступник голови Львівської ОДА Роман  Филипів, наголосивши, що станція є чудовою візитівкою Турківщини. Згадав він і про капітально відремонтовану дорогу Львів-Ужгород, яка проходить поруч із селом.

Дякуючи всім, хто спричинився до реконструкції вокзалу, Сянківський сільський голова Степан Бабунич розповів і про інші інфраструктурні проекти, що реалізовані тут останніми роками. А це реконструкція відділу прикордонної служби «Сянки», ремонт місцевої загальноосвітньої школи, капітальний ремонт Народного дому.

Слід наголосити, що постійно цікавилися роботами з реконструкції на станції й керівництво Турківської райдержадміністрації, зокрема голова Олександр Лабецький та його перший заступник Микола Яворський. Спілкуючись у цей день із залізничниками, вони склали їм щиру подяку від усіх жителів краю, відзначивши при цьому добру опіку Турківщиною керівництвом Львівської ОДА. З вітаннями від імені депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського на свято прибула помічник народного обранця Ірина Кіра. Сам Андрій Ярославович, через те, що терміново довелося їхати до Києва, не зміг бути на святі, хоч напередодні планував відвідини виборців, щоб разом із сянківчанами розділити приємні миті урочистої події.

Так співпало, що відкриття реконструйованого вокзалу відбулося в часі Різдвяних свят, зрозуміло, що не обійшлося і без колядок, які разом виконували гості та чисельна сянківська громада. Доброго настрою додав і виступ вертепу, учасниками якого були в основному учні місцевої школи. А освятили оновлену станцію о.Юрій, о.Василь із с. Сянки та о. Іван із с. Верхнє.

Безперечно, ця урочиста подія в Сянках є знаковою, довгоочікуваною. Зараз важливим є те, щоб пасажири, які перебуватимуть тут, очікуючи відправлення електропоїзда, бережливо ставилися до чудового приміщення, не нищили його, а навпаки – попереджували і присікали спроби тих, хто намагається, через власне невігластво, це зробити.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви