В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

СПЕЦОПЕРАЦІЯ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД КОРУ

Дата: 21.01.2019 Кометарі: 0

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі, або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях — до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Наша область «гордо» лідирує за кількістю хворих кором не лише в Україні, але, мабуть, і в Європі. У 2018 році на кір захворіло понад 11 тисяч жителів. Це 22% усіх випадків кору в Україні. У 2018 році на Львівщині померли дві дитини – трирічні хлопчик і дівчинка. На жаль, вони не були щеплені. Наскільки суспільство розвинуте, настільки воно і вакциноване.

У Львівській області  розпочинають спецоперацію, що має на меті мобілізувати усю область для захисту населення від кору.  Ризик захворіти зростає і через спільне перебування дітей у школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

МОЗ України ініціювало надзвичайні заходи для захисту від кору у Львівській області.

На сьогодні є вакцини двох виробників – це вакцина PRIORIX, виробництва Бельгії і вакцина США. Інших вакцин проти кору в Україні нема і не може бути використано на даний час. Зараз в області є 29 тисяч дітей, які свого часу не отримали щеплення, 20 тисяч з них навчаються в школах. Наше завдання – запобігти тому, щоб ці діти не захворіли. Життя і здоров’я дітей залежить в першу чергу, від батьків.

З 11 по 18 лютого у школах Турківщини працюватимуть тимчасові пункти вакцинації від кору, де будуть безкоштовно вакцинувати дітей від 6 до 18 років. Щеплення дітям робитимуть після письмової згоди батьків і огляду лікаря. Якщо ваші діти не мають усіх щеплень і контактували з хворим на кір, убезпечити, чи значно знизити ризик захворювання, може вакцинація. Зверніться до свого сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи треба зробити щеплення якнайшвидше.

Щеплення — єдиний надійний спосіб захисту від кору, навіть якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності.

Людмила Сподарик,

лікар ЗПСМ КНП “Турківський РЦ ПМСД”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви