В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

КІР І ГРИП ІДУТЬ ПОРЯД

Дата: 29.01.2019 Кометарі: 0

І по черзі вкладають у лікарняне ліжко.  Мало того, в Україні фіксують  випадки смертей  від них. Кожного дня чути  зведення Міністерства охорони здоров’я про ситуацію в областях  із захворюваннями  на ці інфекційні недуги. І якщо з грипом на Львівщині вона наразі не досягає епідемічного порогу (упродовж 14-20 січня на грип та ГРВІ захворіли 11062 особи), то з кором справи невтішні:  наша область у цьому плані  – лідер.

 Прокоментувати ситуацію із захворюваннями на кір, грип та гострі респіраторні захворювання, ми звернулися до лікаря-бактеріолога  колишньої санепідемстанції  (нині ця установа називається  – Турківський лабораторний відділ Львівського  обласного лабораторного центру МОЗ України) Ганни Хащівської.

– За нашими даними, на Турківщині у минулому році  на кір захворіло 287 людей, серед яких дітей, віком до 17 років, – 249, решта – дорослі. З початком 2019-го  кір продовжує свою ходу Турківщиною, бо ж у перший же тиждень на  ліжко він поклав  17 осіб,  і станом на  20 січня ми уже маємо іншу цифру – 38  людей, з яких 27 осіб  –   діти. Звичайно, що, за неофіційними даними захворюваність на кір в рази більша,  і  уберегти людину  від  цієї недуги,  або пом’якшити  перебіг хвороби,  може тільки вакцинація, – каже п. Ганна. – Захворювання на грип наразі у нашому районі  не зафіксовано.  Але з початком навчання в школах, особливо  у лютому-березні, – такі хворі, як показує практика, неодмінно  будуть.  Очікуємо на ті ж штами грипу, що  були в нас у минулі роки. 

Найкращий  спосіб уберегтися від сезонного грипу – щорічна вакцинація.  На  ГРВі (гостру респіраторну вірусну інфекцію) на  даний  час уже захворіло 80  осіб.  За весь минулий рік  на гостру респіраторну інфекцію  на Турківщині захворіло  близько  однієї тисячі  сорок  осіб, з них дітей, віком  до 17 років , – 537. І лише 264 людини було госпіталізовано. Ці хворі проходили курс лікування у стаціонарних відділеннях медичних закладів, решта лікувалися амбулаторно. Тож якщо  у вас появилися симптоми грипу чи ГРВі – нежить, головний біль, підвищена температура, ломота в суглобах, сухий кашель, біль у горлі – не гайте часу, а  звертайтеся  до свого сімейного лікаря.

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви