В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

РОКАМИ ВИМРІЯНА НОВА ШКОЛА

Дата: 12.02.2019 Кометарі: 0

Будівля Либохорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів пережила не десятки літ з часу свого становлення, а століття. Минулого року школа урочисто відзначала свій 200-літній ювілей! Десь із 60-х років минулого століття, за свідченням педагогів-пенсіонерів, діти у Либохорі стали навчатися у дві зміни. Так триває й досі. У першу зміну працює початкова школа, заняття там розпочинаються о 8.30 год.;  у другу зміну навчається більше 80 учнів, і навчання вони закінчують близько 19.00 год. А був час, що у другу зміну навчалося й поза сотню школярів. Можна лишень собі уявити, як у темну пору доби дітям, після закінчення уроків,  доводиться добиратися до своїх домівок. Станом на 1 вересня цього навчального року у Либохорській ЗОШ І-ІІІ ст. приступили до навчання 224 учні. Увесь навчально-виховний процес проходить у трьох старих шкільних приміщеннях. Дякувати Богу, що школі для перевезення дітей до місця навчання дали новий автобус «Школярик», адже це село має протяжність більше 12 кілометрів. Воно одне з найбільших у районі.

Тож про нову школу либохірці мріяли давно. І обіцянок було багато. Ще у 2008 році було виготовлено проектно-кошторисну документацію на спорудження навчального закладу та розпочато деякі будівельні роботи. Але тоді будівництво школи у Либохорі, на превеликий жаль, зупинилося і стало довгобудом. Та крига все-таки скресла. Усвідомлюючи усю важливість проблеми для жителів цього гірського села, провівши детальний аналіз ситуації та стану ресурсів, керівництвом району було визначено, що будівництво школи в Либохорі  має стати одним із першочергових завдань. Проектом передбачено, що це має бути триповерхова будівля, з приміщеннями для дошкільнят, на 480 учнівських місць. У підвалах заплановано розмістити виробничі майстерні та технічно-господарський комплекс.

Проектно-кошторисна документація на спорудження школи затверджена наказом комунального підприємства Львівської обласної ради «Технічний нагляд» від 05 вересня 2016 року (№ 6-ЛБ, в сумі 58173,115 тис. грн.). Замовником будівництва виступає КП ЛОР «Технічний нагляд».

– Протягом 2017-2018 років, за кошти Державного фонду регіонального розвитку та бюджету розвитку обласного бюджету, виконано будівельно-монтажних робіт по спорудженню школи в Либохорі на суму 14596, 0 тис. грн., – каже начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Турківської РДА Тетяна Курус. – Залишкова вартість проекту становить 29158,490 тис. грн. Ступінь будівельної готовності об’єкта станом на 1 січня 2019 року складав 42 відсотки. Однак, через дотаційність місцевого бюджету, без фінансування з державного бюджету, добудувати об’єкт неможливо. Тому в цьому році Турківською райдержадміністрацією  черговий раз подано проект на фінансування будівництва Либохорської ЗОШ І-ІІІ ст. за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький щомісяця проводить виробничі наради з підрядною організацією, здійснює контроль за процесом та темпами будівництва.

 – У попередні роки питання будівництва школи в Либохорі жителі села піднімали чи не на кожній нараді, яку ми проводили з громадою, – каже Олександр Миронович. – Розмови ці були непрості. Людям у свій час пообіцяли, й навіть розпочали роботи. Кількасот блоків поставили, потім їх демонтували, і все – будівництво припинилося. І тепер, коли жителі села бачать, що за справу взялися всерйоз, тим більше, що багато робітників на будівництво підрядник бере з числа місцевих жителів і вони офіційно працевлаштовані, розмови ці припинили. Люди вірять, що школа в селі постане. Плануємо в найближчі рік-два здати цей навчальний заклад в експлуатацію. Цей об’єкт у нас – першочерговий. Та й взагалі зараз як в області, так і в районі, питання стоїть так – там, де є довгобуди, завершити їх і здати в експлуатацію. Такий довгобуд був у с. Нижня Яблунька, також у Лосинці. Цьогоріч ми всерйоз візьмемося за завершення культурно-медичного центру в с. Розлуч. який будують більше десяти років. Введемо в експлуатацію ті об’єкти, будівництво яких триває десятки років, а потім вже думатимемо про щось нове. Не починатимемо нових будівництв, поки не закінчимо старі.

Реалізація проекту з будівництва школи  в Либохорі матиме важливий вплив  на розвиток сільської громади, оскільки дасть можливість надавати якісні освітні послуги, проводити позакласну роботу та створити сучасні умови навчання для учнів одного із найвіддаленіших гірських сіл нашого району. Спортивний зал школи стане місцем, де сільська молодь зможе займатися спортом у шкільний та позашкільний час. Адже в селі немає іншої можливості займатися в гуртках та спортивних секціях.

Ольга Тарасенко. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви