В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

БІБЛІОТЕКИ РАЙОНУ ОЧІКУЮТЬ НА ЗНАЧНЕ ПОПОВНЕННЯ ФОНДІВ

Дата: 15.02.2019 Кометарі: 0

Бібліотеки недарма називають скарбницями знань. Адже тут, при бажанні, читач може почерпнути для себе дуже багато цікавого, захоплюючого і не знаного досі. Сьогодні працівники бібліотек роблять усе для того, аби, як мовиться, заманити до себе читача. Організовують круглі столи із залученням молоді, влаштовують тематичні розгорнуті виставки до визначних дат в історії нашого народу, зустрічі з відомими письменниками, проводять  виїзні лекції про роль книги в житті людини в дитячих дошкільних установах та навчальних закладах. Адже кількість користувачів бібліотек, на превеликий жаль, зменшується – людей усе менше цікавить книга, більше захоплюються Інтернет- новинами.

Крім усього, бібліотекарі щорічно проводять й іншу роботу: полиці бібліотек звільняють від застарілої, зношеної та непотрібної літератури і поповнюють новими книгами та брошурами, здійснюють планове оперативне та систематичне формування книжкового фонду. За цю ділянку роботи відповідає  один із основних структурних підрозділів центральної бібліотеки – відділ комплектування і обробки літератури.

За словами завідувача цього відділу Турківської ЦРБ  Оксани Сакаль, протягом 2018 року до бібліотек районної центральної бібліотечної системи надійшло 3610 документів. З них – 2381 книжка і брошура та 1229 періодичних видань, на загальну суму 176 тисяч 873 гривні. На підписку періодичних видань у році, що минув,  бібліотекам виділили 32 тисячі 112 гривень. За ці кошти було підписано 26 назв газет та журналів. З них  районна бібліотека одержала 15 найменувань різної періодики (на суму 5 тис. 238 гривень), дитяча бібліотека – 7 назв (на суму 2 тис. 314 гривень), сільські бібліотеки- філії – 5 назв (на суму 24 тис. 558 гривень). Крім цього, за державною і обласною програмами до бібліотек району надійшов 1361 примірник книг та брошур, на суму 125 тис. 321 грн. За районною програмою бібліотекам поступило 1 842 примірники книг та брошур – на суму 38 тис. 919 гривень. 407 примірників книг (на загальну суму 12 тис. 632 гривні) подарували бібліотекам їхні користувачі та автори.

 – У минулому році нашим відділом було зроблено переоблік бібліотечних фондів у бібліотеках-філіях сіл Сянки, Бориня, Бориня (дитяча), Головське, Жукотин, Комарники, Шум’яч, Завадівка та інших, – каже Оксана Іванівна. – Також були проведені передачі в бібліотеках сіл Лосинець, Явора (бібліотека-філіал №2), Н. Яблунька. Перевірки в бібліотеках не виявили  літератури, якої б не вистачало, окрім тієї, яку не повернули в бібліотеку користувачі. Але ці книги були замінені на рівноцінні. За підсумками переобліків, бібліотекарями було проведено певну роботу з очищення бібліотечних фондів від зношеної та застарілої літератури.

Також у минулому році по ЦБС скоротився й обсяг книжкового фонду на 47 тисяч 77 книг, брошур та періодичних видань – на загальну суму 10 тис. 543 гривні. По причині зношеності, з бібліотек вилучили 18 тис. 65 примірників книг та брошур та 33 примірники таких, що були застарілі  по змісту, або ж втрачені користувачами, – на суму 872 гривні. У 2019-му працівники бібліотек району і далі будуть очищати бібліотечні фонди від зайвої і непотрібної літератури.

 Слід сказати, що для бібліотек району, читального залу ЦРБ  на 2019 рік зроблено передплату періодичних видань, на суму більше 31 тис. гривень. За районною програмою, за кошти відділу культури Турківської РДА,  в цьому році передбачено для придбання літератури 50 тисяч гривень. А також книгозбірні Турківщини  очікують дуже велику партію актуальних україномовних книг й з обласної бібліотеки, яка надійде їм за програмою «Українська книга». Крім того,  працівники відділу шукають інші шляхи поповнення  книжкових полиць. Це можуть бути дарунки від читачів та меценатів, отримання літератури від їх авторів під час презентацій, як це часто бувало, та активна участь у різних проектах і програмах.

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви