В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ЗУСТРІЧ ІЗ РУСЛАНОМ ЗАБІЛИМ

Дата: 15.02.2019 Кометарі: 0

Минулого тижня в гостях у турківчан побував відомий історик, фахівець з історії ОУН-УПА, генеральний директор національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий. Музей знаходиться у Львові, розташований у приміщенні тюрми, де колись розміщувалися каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. До речі, це перший в Україні музей-в’язниця.

Руслан Забілий виступив на зустрічі перед присутніми працівниками народних домів району в актовому залі Турківської дитячої музичної школи, а потім зустрівся з користувачами та працівниками ЦРБ – у районному читальному залі. У заході також взяв участь заступник голови Турківської РДА Юрій Лило. 

– Через найжорстокішу тюрму по вул. Лонцького у Львові в минулому столітті пройшли тисячі людей, чимало з них звідти не повернулись, – наголосив гість. – Із 1941-го до 1944-го року це була тюрма німецького гестапо, а з приходом Червоної Армії  і до кінця 90-х, – це була в’язниця карально – репресивних структур колишнього СРСР. У 40-50- х роках на Лонцького утримували за гратами діячів ОУН-УПА, а також усіх, кого підозрювали у зв’язках з ними. У 60-х роках в камерах тюрми сиділи «шестидесятники» – Іван Гель, подружжя Калинців, В’ячеслав Чорновіл, Юрій Шухевич та інші.

Руслан Забілий відповів на запитання  присутніх, запросив жителів міста і району знайти можливість і організувати екскурсію в музей «Тюрма на Лонцького», а також відвідав наш народний музей «Бойківщина».

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви