В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД КОРУ?

Дата: 22.02.2019 Кометарі: 0

Про це позаминулого тижня говорили під час
скайп-конференції учні з Мелітополя і Турки


Організувала такий діалог національний координатор з питань додаткових заходів по залагодженню ситуації з кором у Львівській області, консультант Всесвітньої організації охорони здоровя, член правління ГО «Батьки за вакцинацію», учасник трьох міжнародних конференцій і семінарів, учасник експертних груп при МОЗ, ВООЗ з питань вакцинопрофілактики та інших важливих питань у сфері громадського здоровя, практикуючий лікардитячий інфекціоністНадія Дребот. До речі, п. Надія – наша землячка, працює в Запорізькій області, в м. Мелітополь. В актовій залі Турківського НВК, де проходила зустріч, окрім учнів та педагогів, були присутні головний спеціаліст відділу освіти Турківської РДА Михайло Юсипович та головний лікар РЦ ПМСД Микола Яцкуляк.

Наперед слово взяла Надія Михайлівна, яка у формі діалогу говорила з дітьми про небезпеку такого інфекційного захворювання як кір, про те, яку роль у профілактиці цього інфекційного захворювання займає вакцинація. Згодом запросила присутніх до розмови по скайпу з юними мелітопольцями. Це були учні 8-А класу (класний керівник Ольга Крилова) школи №4 м. Мелітополь – переможці всеукраїнського флешмоб-конкурсу «Ми за вакцинацію», які створили 171 ролик за вакцинацію. самі написали реп до одного з них. Тож школярам Турківського НВК показали один з роликів, а дві представниці мелітопольської школи передали коротеньке привітання.

У результаті  такої своєрідної зустрічі всі дійшли висновку, що про вакцинацію зараз потрібно говорити, як ніколи, адже ми з нею й так, з певних причин, на багато років запізнилися. Хоча цю критичну ситуацію все-таки можна вирішити. І на Турківщині теж.

 – Ще до мого від’їзду до Львова, в Мелітополі взагалі не було кору, бо у нас дуже високий рівень охоплення щепленням. Тут прифронтова, як мовиться. прикримська територія, дуже багато військових частин. За статистикою,  у Мелітополі, де є 22 школи, в яких навчається 14259 дітей, не щеплених шкільного віку – всього 225 осіб. Хоча, на жаль, є певна частина батьків, які мають антивакцинальні настрої, саме ці, не щеплені від кору діти, й заносять це небезпечне інфекційне захворювання, – наголосила Надія Михайлівна. – Я, як національний координатор, подібні заходи з пропаганди вакцинації, як бачите, проводжу і у вас. Ситуація зараз така: жорстко вимагається, щоби в усіх школах, в усіх дитячих садочках було повернуто щеплення, щоби діяли типові правила штатних розписів, яких, до речі, ніхто не відміняв, коли на тисячу дітей  має бути лікар (є три школи – по 300 дітей в кожній, тож на ці школи має бути посада лікаря). Де  навчається 200 дітей – там має бути посада медсестри. Днями я побувала у школі м. Великий Любінь (там навчається  більше п’ятисот учнів), а школа навіть без медсестри. Працівники первинної ланки медицини не мають законних підстав іти в школу і щось там робити, якщо в школі немає своєї посади медика. І ще одне хочу сказати. Минулого року, на одній із всеукраїнських медичних скайп-конференцій, на якій я була присутня, прозвучало – найперше доведеться їхати в Борислав і Турківський район, бо там мала кількість нещеплених дітей. Але днями я почула втішну новину: ваш район, на рівні України, – найкраще  зробив мікропланування з проведення вакцинації. Тому я щиро сподіваюся, що все буде добре.

А тим часом, на тижні, що минає, у багатьох закладах освіти пройшли загальношкільні батьківські збори з питання проведення вакцинації. 18 лютого масштабна кампанія боротьби з кором стартувала на Львівщині через велику кількість невакцинованих дітей і дуже високий рівень захворюваності. Так минулої середи такі збори відбулися у Турківській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, на яких були присутні заступник голови Турківської РДА Юрій Лило, уже згадувані вище Микола Яцкуляк, Надія Дребот і Михайло Юсипович.

У районі організовано виїзну вакцинацію, коли медики приходять до школи і там, на місці, для зручності, вакцинують дітей.

– Ми як влада сьогодні зробили усе від нас залежне, аби вакцинація пройшла на належному рівні. Вакциною КПК, американського і бельгійського виробництва, яка є якісною, сертифікованою, медичні заклади району забезпечені повністю, – наголосив Юрій Дмитрович. – Є відповідні бланки заяв, і родичі мають дати свою згоду на проведення щеплення. Тому я прошу всіх батьків з усією серйозністю і відповідальністю віднестися до здоров’я своїх дітей. Кір, як відомо, – смертельно небезпечне інфекційне захворювання.

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви