В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

БУХГАЛТЕР – ПРОФЕСІЯ ВІДПОВІДАЛЬНА

Дата: 12.03.2019 Кометарі: 0

Міжнародний герб людей, які обіймають професію бухгалтера,  складається з трьох символів: сонця – бухгалтерський облік освітлює господарську діяльність, ваг –  що означає баланс,  та  кривої Бернуллі – символу того,  що облік, який  виник одного разу, існуватиме вічно. На гербі написаний девіз  «Наука.  Довіра.  Незалежність». Автором герба є французький вчений Ван Батист  Дюмарше.  Тож професія бухгалтера, як би не змінювалося громадянське суспільство, яким би не ставав світ, як би не розвивалася економіка,  завжди буде затребувана.

Більше півстоліття  обіймає посаду бухгалтера Ганна Чаркіна –  надзвичайно скромна, добропорядна, мудра людина,  фахівець своєї справи.  Відколи  створено на Турківщині відділ культури, відтоді й  відповідає вона у ньому за бухгалтерію. Спочатку у  мене  виник  задум написати  статтю тільки про Ганну Йосипівну, адже вона шанована в нашому місті і районі людина, всі її знають і поважають, та й від співробітників  про неї тільки  схвальні відгуки.  Але Ганна Йосипівна, через скромність,   категорично відмовилася, а попросила  згадати добрим словом  увесь  бухгалтерський колектив відділу культури, без якого вона ніяк не справилася б зі своєю нелегкою і відповідальною роботою. Так само  і її колеги  не уявляють своєї діяльності без  Ганни Йосипівни –  досвідченого,  вмілого і чуйного  наставника.

Ганна Чаркіна народилася в с. Красне. Навчалася у сусідньому районі – Сколівському. Професію бухгалтера опановувала у Львові, після чого влаштувалася на роботу у відділ культури.  Відколи працює, уже помінялося, за її словами,  багато начальників відділу  – може, й з десять осіб.  Але з усіма знаходила порозуміння,  відчувала підтримку та  допомогу.

Галузь культури – одна з тих, яка займає чільне місце в  районі. Тож  сфера  її діяльності велика. Сюди входить  59  народних домів, 56  бібліотек,  культурно-мистецький центр «Україна»,  дві дитячі музичні школи – у Турці і в Борині. А це означає, що потрібно вміло і ретельно  розподілити кошти  на посадові оклади тих чи інших спеціалістів, а також  на освітлення та опалення  закладів культури, на  проведення поточних чи капітальних ремонтних робіт, забезпечення народних домів чи бібліотек комп’ютерною технікою,  на проведення  районних культурних заходів, Всесвітніх бойківських  фестин, конгресів, конкурсів, дитячих масових заходів, на співфінансування різного роду інвестиційних проектів цієї галузі.  Словом, куди не ткнись, усюди потрібні кошти, яким має бути і точний облік.

При одній лише згадці про бухгалтера – у більшості  людей перед очима спливає в основному образ жінки, яка тільки те й робить, що постійно  сидить за столом  та щось  рахує і  рахує. Але  це далеко не так. Нинішні бухгалтери  ( до речі, серед них є й багато чоловіків) добре знають сучасні бухгалтерські технології, програмне забезпечення, законодавство, добре володіють комп’ютером.  Складно навіть уявити й окреслити коло обов’язків цього фахівця. Бухгалтер –   свого роду фінансовий аналітик. Він відповідає за фінансову звітність, бере участь у розподілі коштів, нараховує заробітну плату, проводить розрахунки між суб’єктами гоподарювання. Тому найголовнішими рисами у характері такого фахівця є – відповідальність і точність.

 Саме відповідальності і вмінню  бути пунктуальними у роботі вчить Ганна Йосипівна своїх підлеглих. Нині під керівництвом головного бухгалтера районного відділу культури  Ганни Чаркіної працюють  Люба Комарницька, Лариса Юричко, Оксана Целюх, Оксана Бринь, Наталія Леньо  – щирі і добросовісні працівниці, милі і чарівні жінки.

– Обравши ту чи іншу професію, кожен з нас проявляє себе,  як уміє, – каже провідний бухгалтер  Лариса Юричко. – Хтось в більшій мірі, а хтось в меншій. А ось наша  Ганна Йосипівна, незважаючи на вік,  завжди в душі молода.  І, на наш  погляд, –  щаслива,  бо  зуміла присвятити себе обраному фаху  так багато літ, не звернувши з  обраної дороги, хоч іноді й важко  їй було.  Як  казав відомий філософ Григорій Сковорода: «Щастя наше  – всередині нас. І воно не від високих наук, ні від грошей». Просто треба бути Людиною.

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви