В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ВІДЕНСЬКИЙ БАЛ У КАРПАТАХ

Дата: 12.03.2019 Кометарі: 0

Минулого понеділка радо вітали гостей у Турківській гімназії ім. О. Ільницького на гарному святковому заході –  «Віденський бал у Карпатах». Організувала  свято разом з цьогорічними випускниками гімназії – дев’ятикласниками вчитель гімназії Оксана Тацишин, з допомогою  хореографа, методиста РНД Анни Ференц. Почесним гостем балу був син п. Оксани, відомий в Україні та за її межами співак – Назар Тацишин.

– Організовуючи бал, хочемо цю прекрасну європейську традицію перенести сюди, у стіни гімназії, у наші мальовничі Карпати, – сказала, відкриваючи бал, Оксана Тацишин і коротко ознайомила присутніх із історією знаменитих віденських балів. – Сьогодні ми спробуємо всім нагадати, що таке бал, як потрібно себе поводити на балу, і найголовніше – чому в минулому кожна дівчина мріяла побувати на балу, а чоловіки вважали за честь супроводжувати на ньому своїх дам. Не обходився бал і без знаменитої віденської кави, яку вперше завіз до Відня, відкривши там кав’ярню (вона, до речі, у Відні і зараз є), уродженець Львівщини, житель с. Кульчиці Шляхотські – Юрій Кульчицький.  І поки всі гості чекають початку балу, десь там, за кулісами, у танцювальних залах, танцювальні пари схвильовано знову і знову повторюють танцювальні рухи. Всі бали відкриває танець  полонез. Тож запрошуємо на  перший віденський бал у Карпатах і наших дебютантів. Давайте будемо насолоджуватися їх неперевершеним вальсом.

 Під бурхливі оплески глядачів у зал зайшли танцювальні пари: дівчатка – у вечірніх платтях, з гарними зачісками, їхні партнери – у костюмах, з «метеликами». Зазвучала музика – і пари попливли у чарівному вальсі…

Згодом на сцену запросили нашого співучого соловейка Назара Тацишина, який рік тому мав честь представляти Україну на  великому благодійному українському балу у Відні. У власному виконанні Назар запропонував увазі присутніх пісню «Ой ти, дівчино, з горіха зерня». Виступ талановитого гостя був належно оцінений бурхливими оплесками слухачів.

– Я надзвичайно радий тим, що можу бути присутнім тут. Подивився, як танцюють ліцеїсти, і тішуся з того, що наша молодь має бажання брати участь у таких заходах, що старається дійти до тих елітних кіл, які люблять оперну музику і такі класичні бали. Це ви незадовго, ставши випускниками, продовжуватимете будувати нашу Україну, а без мистецтва зробити це буде неможливо. Вважаю, що учасникам нашого балу потрібно ще раз поаплодувати, – наголосив співак.

Після цього Назар Тацишин  подарував присутнім ще кілька своїх відомих пісень і запросив усіх до спільного танцю. Зворушливим був виступ і юної бандуристки Олени Кропивницької, учениці гімназії, яка, крім того, що вправно володіє музичним інструментом, гарно декламує вірші і співає.

 Цей перший віденський бал у Карпатах був по-справжньому зворушливим і особливим. Усі щиро дякували його організаторам.

– Ви повинні звідси винести в душі все те позитивне, що вас тут вразило, – звернулася до учасників балу Оксана Тацишин. –  Нехай на все життя у ваших серцях, дорогі діти, залишиться цей перший танець, цей перший «Віденський бал у Карпатах», на якому ви були як справжні королеви і принцеси, королі і принци. І я щиро вірю, що у вашому житті ще буде багато таких святкових урочистостей. Бажаю, щоби ви всі були по-справжньому щасливими, тішилися з того, що народилися і живете в Україні – прекрасній, талановитій, багатій і вільній.

Після балу спілкування його учасників і гостей продовжилося за чашкою смачної віденської кави.

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви