В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ІД-КАРТКА – ДОКУМЕНТ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ГРОМАДЯНСТВО

Дата: 12.03.2019 Кометарі: 0

Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність від підроблення. ІД-картка містить електронний безконтактний чіп, який неможливо змінити або скопіювати. Паспорт громадянина України, у формі ІД-картки, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03. 2015р. №302.

ІД-картка – документ самодостатній, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Використання ІД-карток  спрямоване виключно на безпеку суспільства в цілому. Використання ж  паспорта-книжечки, зразка 1994 року, є небезпечним через підробки документів.

Запровадження ІД-карток – тривалий процес, який в Україні, за прикладом європейських держав, буде відбуватися природним шляхом.

У 2018 році внесено зміни до законодавства, відповідно до яких є можливість заміни паспорта-книжечки на ІД-картку за бажанням власника.

Заміна є обов’язковою після зміни прізвища, імені, втрати  та непридатності для користування (зіпсуття), невчасного звернення в підрозділ для вклеєння фотокартки по досягненню 25-ти та 45-ти-річного віку (у встановлений законодавством термін – до місяця).

Паспорт громадянина України у формі ІД-картки  оформляється по досягненні особою 14-річного віку, термін дії перших паспортів – 4 роки; всіх інших категорій – 10 років. Законом передбачено право місцевих громад самостійно звільняти певні категорії громадян від оплати вартості адмінпослуги, або компенсувати громадянам вартість бланка за рахунок місцевих бюджетів. Отже, для певних категорій громадян місцеві громади можуть зробити оформлення  документів безкоштовним. Це стосується як ІД-карток, так і закордонних паспортів.

Для доступності надання адміністративної послуги та спрощення запису можна скористатися електронною чергою на офіційному веб-сайті ДМС. У зручний для громадян час можна зареєструватися і звернутися в підрозділ для надання адмінпослуги, вказавши реєстраційний номер черги.

Оксана БАБУНИЧ,

начальник Турківського РВ ГУДМС України у Львівській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви