В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

В АПТЕКУ – З ЕЛЕКТРОННИМ РЕЦЕПТОМ

Дата: 12.04.2019 Кометарі: 0

Як відомо, з 1 квітня 2019 року лікарські засоби, за урядовою програмою «Доступні ліки», відпускають тільки за електронним рецептом. Пацієнти КНП «Боринська районна лікарня» одні з перших в Україні почали одержувати лікарські засоби за електронним рецептом. Про це розповідає директор КНП «Боринська районна лікарня» Ігор Маркін.

– Тож, як у Боринській районній лікарні запроваджували видачу ліків за електронним рецептом?

– Впровадженню виписування електронного рецепта та відпуску ліків за ним передувала відповідна підготовка. Спочатку необхідно забезпечити установу комп’ютерною технікою (якої ще й зараз не вистачає). Працівники лікарні використовують власні ноутбуки для забезпечення урядової програми «Доступні ліки». Сподіваюся, що найближчим часом ми таки зможемо забезпечити лікарню комп’ютерною технікою у повному обсязі.

Крім того, було підключено необхідне програмне забезпечення. Неодноразово проводилися тренінги і навчання з лікарями. Зокрема, були проведені виїзні тренінги в м. Львів. І 1 квітня виписані і отоварені перші електронні рецепти. На даний час система працює без перебою, люди одержують необхідні лікарські засоби і нарікань немає.

– Невже все так добре, безпроблемно?

– З технічної точки зору з виписуванням і відпуском електронних рецептів проблем немає. Але є певні нюанси. По-перше, як уже повідомлялося у вашій газеті, ліки за електронним рецептом можуть одержувати тільки ті пацієнти, які мають укладені декларації зі своїм лікарем. Жителі, які не підписали декларації, на жаль, не зможуть отримувати медикаменти за програмою «Доступні ліки». По-друге, проблема в тому, що навіть ті, хто уклав декларацію, вказували номер телефону близьких родичів чи знайомих. І тепер цей номер телефону «прив’язаний» до декларації. А на нього має надходити sms з номером електронного рецепта та код підтвердження. Коли при виписуванні електронного рецепта номер телефону не буде підтверджений, виписати цей рецепт – неможливо. Для того, щоб змінити номер телефону в декларації, необхідно звернутися із заявою в Національну службу здоров’я України. Пацієнти, які уклали декларацію не за номером телефону, а за документами (паспортом), при виписуванні електронного рецепта, одержать sms тільки з номером рецепта. А код підтвердження, єдиний для таких пацієнтів, відомий працівникам аптек.

Ще однією проблемою є те, що пацієнтам похилого віку, яких переважна більшість, складно користуватися сучасними мобільними телефонами, щоб знайти потрібне sms для одержання ліків і показати фармацевту. Тому фармацевтам доводиться самим розбиратися в різноманітних конструкціях і моделях телефонів, що забирає трохи часу.

– Ще раз розкажіть, будь ласка, як практично пацієнту одержати ліки за електронним рецептом?

–  Міністерство охорони здоров’я розробило ось таку покрокову інструкцію:

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація.

Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт

Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації, є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

Крок 4. Після перевірки номера телефону, лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить sms з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст sms: «Ваш рецепт ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

Крок 6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Крок 7. Пацієнт йде в будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.

Крок 8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».

Крок 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку й отримати ліки там.

Розмову вів Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви