В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ВИСОКЕ МИСТЕЦТВО – НА ТУРКІВСЬКІЙ СЦЕНІ

Дата: 24.06.2019 Кометарі: 0

Не часто наш край відвідують артисти, виконавча майстерність яких заслуговує найвищої оцінки. Очевидно тому ми збайдужіли і помилково вважаємо, що наше місто і район не заслуговують уваги митців чи мистецьких колективів світового рівня. Але така думка помилкова. Минулої неділі, на запрошення депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського, в Турці гастролював національний заслужений академічний народний хор України ім. Г. Верьовки. Велика слава про нього лунає по всьому світу ще з далекого 1943 року – з часу заснування. В різні роки цьому неперевершеному колективу аплодували найбільші концертні зали Європи, Америки, Австралії. Але, на превеликий жаль, глядацька публіка Турки чомусь проігнорувала зустріч з високим мистецтвом. Хоча й квиток коштував чисто символічну суму – 100 гривень. А ті, хто прийшов, були у справжньому захопленні – від співу, танців, одягу артистів, і в один голос стверджували, що подібного концерту в Турці ще не було й, очевидно, найближчим часом не буде. І це – правда.

Звичайно, змушувати когось з містян силоміць приходити – це було б неправильно, але закид владі зробити треба. Якщо в нашому місті такий чудовий колектив, то чиновники мали б прийти на концерт і принаймні подякувати за відвідини. У такий спосіб засвідчити свій патріотизм, повагу  та чисто громадянську позицію. Але маємо те, що маємо… Подякувала артистам від турківської громади Ірина Кіра, помічник депутата Верховної Ради України.

Я переконаний: якщо б у нашому місті виступав «95-й квартал», артисти якого нахабно й відверто принижують все українське, чи Дзідзьо, або якийсь Левко Дурко, то зал би не вмістив усіх бажаючих. Ми б весело дивилися одне на одного і реготали від почутого та побаченого, та ще плескали в долоні, мовляв, як це «класно»!

До слова, якби представники влади прийшли на концерт, то мали б добру нагоду зустрітися з великим другом України, депутатом Європарламенту з 2014 року від Литви, Петрасом Ауштрявічюсом, який приїхав спеціально на концерт разом з депутатом Верховної Ради України Андрієм Лопушанським і цікавився, як живе місто й район, які проблеми тут найбільше турбують людей. Пан Петрас неодноразово демонстрував  свою любов та прихильність до нашої держави під час голосування про членство України в ЄС, надання безвізу Україні, підтримував і підтримує санкції щодо Росії; він є головою комітету дружби ЄС і України.

Важливим є й те, що концерт був благодійним, і кошти, виручені з продажу квитків, скеровано на потреби хворих дітей. Частину з них передано дівчинці, дочці учасника АТО з м. Турка.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви