В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ТАМ, ДЕ ДНІСТЕР БЕРЕ ПОЧАТОК, ЗІБРАЛАСЬ БОЙКІВСЬКА СІМ’Я

Дата: 16.08.2019 Кометарі: 0

Цьогорічний еко-культурний фестиваль «День Дністра», що проводять у с. Вовче останніх декілька років поспіль, співпав зі святкуванням 500-річчя з часу заснування  села. Власне це стало запорукою того, що свято пройшло на надзвичайно високому рівні, із залученням великої кількості артистів. Та й глядачів не бракувало. Гості з’їхалися з усіх-усюд, об’єднавшись в одну велику бойківську родину.

Розпочалося святкування в суботу, 3 серпня, в центрі села виступом фольклорного колективу с. Лімна, дитячого танцювального колективу місцевої школи і дуету, у складі Вероніки і Вікторії Буричів. А дальше концертну програму продовжили запрошені артисти: золотий голос України , співак, лауреат багатьох пісенних конкурсів Ігор Шкурпіта, заслужений діяч естрадного мистецтва України, лауреат першої премії фестивалю «Червона рута» Володимир Питель, добре відомий на Турківщині, заслужений артист України Володимир Коциловський, заслужений артист України, соліст Львівської опери Роман Ковальчук, лауреат пісенної премії «Галицький шлягер» Маріанна, співак  USA NEW-YORK Stepan Ben Sheptytskay, соліст опери Станіслав Буденкевич, саксофоніст, лауреат міжнародних конкурсів Василь Пташник, співачка, лауреат пісенних конкурсів Надія Якторович, імідж-театр «Пані кураж» (Микола Мазепа та Люба Мазепа), запальний шоу-театр «Шатриця», і ансамбль «Солохи», під керівництвом Аліни Врубльовської. Вовчани надзвичайно схвально сприйняли благодійний концерт під керівництвом Миколи Стріжека, що запросив до рідного села депутат Львівської обласної ради Михайло Дзюдзь. До пізньої ночі, далеко за околицю, було чути музику, спів артистів, яких вдячна публіка нагороджувала оплесками, підтанцьовуючи, демонструючи свою підтримку. Коли ведуча Алла Кузан дякувала гостям та всі разом заспівали «Многая літа», запалала ватра, яка привабила теплом усіх гостей.

Наступного дня свято продовжилося ще з більшим запалом та ентузіазмом. Зранку у місцевих храмах Святого Димитрія. Святого Миколая Чарнецького та Введення у храм Пресвятої Богородиці відбулися подячні літургії, а на витоці Дністра, в урочищі Старе поле, згодом – молебень та освячення джерела. Цю місію провели отці Микола Розлуцький та Іван Федорко. Невдовзі до витоку Дністра прибула група велосипедистів, що брала участь у велопробігу, який стартував у м. Турка, з фінішем у Вовчому. Керівником і натхненником цього заходу був секретар Турківської міської ради Олександр Гвоздінський. Вслід за велосипедистами до історичного місця, де Дністер бере початок, прибули 54 туристи з Польщі. Тут також було організовано концертну програму. Особливо бурхливими оплесками численні учасники заходу сприйняли авторське виконання пісні жителя с. Вовче Степана Пшенецького, гостей із с. Чижки Пустомитівського району – самодіяльних артистів та учасників художньої самодіяльності місцевого Народного дому.  Вже традиційно на освячення витоку Дністра прибувають працівники Самбірського управління водного господарства разом зі своїм керівником Степаном Фуром.

Паралельно на сільському стадіоні проходив футбольний турнір «Кубок Дністра-2019», присвячений Володимиру Кильнику. Змагалися шкільні команди сіл Вовче, Присліп, Завадівка і Жукотин. Перемогу здобули місцеві спортсмени. Однак, Михайло Дзюдзь, який був спонсором багатьох заходів, що проводили в рамках свята, нагородив усі чотири команди грошовими преміями та футбольними м’ячами.

Ближче до полудня святкування розпочалися на шкільному стадіоні. Варто відзначити, що працівники Вовченського НВК Василь Ференц, Степан Валько, під керівництвом директора Володимира Кузана,  відремонтували знищений шкільний ганок, який став своєрідною сценою для артистів. А довкола навчального закладу уже з суботи підприємці розмістили святкові ятки, а організатори відпочинку дітей – атракціони.

Як і годиться, ведуча свята Алла Кузан, після оголошення його відкритим, попросила численну публіку виконати Гімн України. Відповідно делегація місцевих жителів поклала квіти до могили воїнів УПА та загиблих земляків у Другій світовій війні. Затим слово взяла сільський голова Віра Дупіряк, яка після короткого вітання, щиро подякувала землякам: депутату Львівської обласної ради Михайлу Дзюдзю, заступнику голови Турківської РДА Юрію Лилу, головному спеціалісту з питань реалізації проектів місцевого розвитку Турківської районної ради Миколі Лилу, депутату Верховної Ради України Андрію Лопушанському, голові Турківської районної ради Володимиру Лозюку,  колишньому голові Турківської РДА Олександру Лабецькому, меценатам, вихідцям з села – Любомиру Старості та Семену Ролю, приватним підприємцям з Червонограда, Миколі Дубілю – начальнику відділення Національної поліції охорони в Дрогобицькому районі,  та Ярославу Шийовцю, ветерану Державної фіскальної служби Дрогобицького району, Василю Вовчанському, полковнику, начальнику Центрального військового санаторію «Трускавець», Наталії Сідорко, підприємцю з с.Вовче Іванні Валько  та всім тим, хто долучився до втілення інфраструктурних проектів у селі та організації свята.

Взяли участь у святі, окрім уже вище названих почесних гостей, голова ГО «Бойківщина – ХХІ століття» Петро Косачевич та помічник народного депутата України Ірина Кіра. Ірина Іванівна зокрема від імені народного депутата подякувала за довіру на виборах до Верховної Ради України й передала сердечні вітання від Андрія Лопушанського. Приємну місію виконав і Михайло Дзюдзь. Від Львівської обласної ради він вручив грамоти тим, хто найбільше приклався до розвитку села. Зокрема такої честі удостоїлися ветеран-педагог Катерина Соболь, ветеран медичної галузі Стефанія Вовчанська. А сільському голові Вірі Дупіряк та головному спеціалісту з питань реалізації проектів місцевого розвитку Турківської районної ради Миколі Лилу – іменні годинники облради.

Цікавою була й недільна концертна програма, в якій взяла участь співачки Андріана та OPIYA, що прибула на свято на запрошення депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського, гурт «Вечірня Турка» та відомий не лише на Турківщині, в Україні, а й далеко за межами нашої держави, Назарій Тацишин, артисти з с. Шандровець, зокрема дитячий танцювальний колектив,  самодіяльна артистка с. Боберка Михайлина Сахарнацька та уже згадуваний фольклорний гурт «Криниченька» із с. Чижки.

Святкові заходи закінчилися українською дискотекою, під час якої чомусь звучало надто багато російськомовних пісень. Та більше того – у виконанні російських артистів. Однак попри це, урочистості, що відбулися впродовж двох днів у с. Вовче, є добрим прикладом, як відзначати ювілеї своїх населених пунктів, для інших громад. Хоча багато тих, хто побував на святі, кажуть, що в перспективі свято має мати більше екологічної тематики, а менше культурно-розважальної. Із цим важко не погодитися, адже починаючи з Вовчого, мало що не  з витоку Дністра, відбувається зухвале забруднення річки каналізаційними стоками від приватних будинків. Власне з огляду на це, дещо абсурдно виглядає, коли на витоку Дністра освячують джерело, а через три кілометри, у самому селі, чинять над річкою наругу.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви