В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

МЕДОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ – РЕПРЕЗЕНТАТИВНА ВІЗИТІВКА РОЗЛУЧА

Дата: 06.09.2019 Кометарі: 0

Чудова погода, прекрасні карпатські краєвиди, добрий настрій учасників та гостей уже традиційного свята, що мелодійно називається «фестиваль меду», стали запорукою того, що захід пройшов на високому організаційному рівні. До його проведення були залучені представники влади, зокрема Турківська райдержадміністрація, Турківська районна рада, за активної участі відділу культури РДА та багатьох творчих колективів. Цьогоріч проходив фестиваль на базі «Альтана».

Здавалося, що все тут було бездоганним, доброзичливим, творчим і неповторним. Ведуча заходу Оксана Цінкевич, яка, до речі, є майором юстиції, задавши добрий тон, гречно привітала односельців та всіх присутніх й попросила місцевого пароха о. Андрія, який прибув спеціально з урочистого богослужіння у Винниках, в якому брав участь й предстоятель Української Православної Церкви Епіфаній, з нагоди 30-річчя відновлення УАПЦ, благословити захід. Усі присутні помолилися та піднесено виконали Гімн України. Затим, хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Героїв, що віддали своє життя за нашу незалежність.

Після цього ведуча коротко розповіла про цілющі властивості меду та його значення в житті людини, починаючи з часів сивої давнини та запросила на сцену гостей, надаючи їм по черзі слово:  Розлуцького сільського голову Михайла Шугала, заступника голови Турківської РДА Юрія Лила, директора Львівської дирекції АТ «Укрпошта» Миколу Ростова, помічника народного депутата України Андрія Лопушанського Ірину Кіру, а також в.о. начальника відділу культури Турківської РДА Олега Вільчинського, головного спеціаліста з питань туризму Турківської РДА Руслану Писанчин, яка доклала багато зусиль до проведення фестивалю, начальника відділення поштового зв’язку м. Турка Михайла Колчара. Там же, на сцені, відбулося й урочисте спецпогашення власної марки, що була виготовлена з нагоди проведення фестивалю меду. На конвертах, з логотипом свята, були наклеєні марки – на одному із зображенням герба с. Розлуч, на іншому – герба Турківського району. До речі, конверти з цими марками можна надсилати поштою в будь-яку точку земної кулі. Таким чином, отримувачі зможуть дізнатися, що в нас, на Турківщині, є такий фестиваль. А профінансували виготовлення марок власним коштом голова Турківської районної ради Володимир Лозюк та перший заступник голови Турківської РДА Микола Яворський.

Після, так би мовити, офіційної частини, ведуча представила тих, хто демонстрував, а відтак і реалізовував мед та продукти бджільництва. Це представники Дрогобицького міжрайонного товариства пасічників, Львівська компанія «Фітані Світ», пасічниця із Розлуча Марія Надич, пасічник із с. Ісаї Михайло Марич, а також медова продукція бази «Альтана». Окрім медового різноманіття, на фестивалі були представлені вироби народних умільців, продукція сироварів. Для прикладу, відома на Турківщині писанкарка Олександра Цуняк, на замовлення гостей, писала писанки. Як сама зізналася, для виготовлення однієї в середньому затрачала півгодини. Треба сказати, що чимало з присутніх скористалися цією доброю нагодою.

Цікавою й змістовною була концертна програма. Гостей розважав народний аматорський фольклорний колектив «Розлучанка» (Оксана Гивлюд, Розалія Кузан, Галина Яворівська. Катерина Цінкевич, Надія Вишинська, Оксана Велит, Людмила Кудла, Ганна Комуняк), троїсті музики Народного дому с. Розлуч (Василь Гришканич, Іван Нестер, Василь Кузьмак), юні солісти Народного дому – 10-річна Софія Назар, яку люб’язно називали соловейком, чарівна бойківчаночка Юлія Дудіна, шестирічна Софійка Назар ( цю талановиту дівчинку мелодійно називають «квіточка»). Місцеві аматори сцени кажуть, що дівчинка співає з трьох років. У свій час її прабабуся Марія Костьович також була активним учасником художньої самодіяльності. Бурхливими оплесками  гості дякували за виступ солістці Народного дому с. Нижня Яблунька Ліліані Михайлишин, солістці Народного дому с. Явора Уляні Ігнацевич та солістці Народного дому с. Мала Волосянка Соломії Комарницькій. Нікого не залишили байдужими виступи народного самодіяльного колективу «Відлуння» (керівник Михайло Федорко), духового оркестру «Сурмачі», під керівництвом Михайла Костевича, вокально-інструментального ансамблю «Горяни», під орудою Іванни Ільків з м. Турка. Гармонійно було вплетено в мереживо свята й благодійний концерт, під керівництвом Миколи Стріженка, що прибув на фестиваль, завдяки сприянню депутата Львівської обласної ради, нашого земляка, уродженця с. Вовче Михайла Дзюдзя. Власне 19 серпня в нього був день народження, а тому, скориставшись нагодою, артисти привітали благодійника, побажавши йому плідної праці, сил та наснаги у професійному та приватному житті. У рамках благодійного концерту виступили золотий голос України, співак, лауреат багатьох пісенних конкурсів Ігор Шкурліпа, заслужений діяч естрадного мистецтва України, лауреат  першої премії фестивалю «Червона рута» Володимир Питель, добре відомий на Турківщині, заслужений артист України Володимир Коциловський, заслужений артист України, соліст Львівської опери Роман Ковальчук, лауреат пісенної премії «Галицький шлягер» Маріанна, співак USA New York Stepan Ben Sheptytskyy, соліст опери Станіслав Буденкевич, саксофоніст, лауреат міжнародних конкурсів Василь Пташник, співачка, лауреат пісенних конкурсів Надія Якторович, імідж-театр «Пані кураж» (Микола Мазепа та Люба Мазепа), запальний шоу-театр «Шатриця» і ансамбль «Солохи», під керівництвом Аліни Врубльовської.

Ближче до вечора  свято все більше набирало форм народних гулянь, де знаходилося місце пісні, жартам. А головне – панувала доброзичлива, щира атмосфера. Власне, це засвідчує, що фестиваль меду, його ще називають малими розлуцькими фестинами, має добрі перспективи. Й віриться, що в наступні роки він проходитиме ще масштабніше, щораз репрезентуючи та прославляючи чудове село Розлуч.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви