В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

МРІЯ ПРО ДОБРІ ДОРОГИ

Дата: 20.09.2019 Кометарі: 0

Колись дороги будували добротно й надовго. Є такий усім знайомий вислів «Всі дороги ведуть до Риму». Бо таких якісних доріг, які були там, не було ніде в світі. Дороги  стародавнього Риму заслужено потрапили в історію. На них, що простяглися на території десятка нинішніх європейських держав і що діаметрально розходилися в усіх напрямках від столиці – Риму –  формувалася стабільність і могутність Римської імперії. Будували ці дороги з простих матеріалів – каменю і землі. Будівельники суворо дотримувалися усіх встановлених правил, а головним із них було – надійність і довговічність. Та й у нас, ті дороги, що побудовані були з каменю (бруківка), витримали час і випробували себе на міцність.

Де будують, там і вдосконалюють. Наприклад, зараз надзвичайно якісні дороги є в Польщі. Поляки навіть розробили технологію додавання до асфальту 15% гумових покришок з відпрацьованих шин, що збільшує довговічність покриття на 15 років і зменшує шум, а країна звільняється від непотребу. У Польщі вже є 100 кілометрів гумових доріг. А в Голландії розроблено технологію будівництва доріг з відходів пластику, які витримують температуру від -40 до +80 градусів. Випробовують різні технології, хоча всюди у світі (в тому числі й в Україні) надають перевагу бетонним дорогам. Але про хороші дороги українцям ще доведеться помріяти. У нас вони, на жаль, зроблені абияк – до першої сильної зливи чи на один осінньо-зимовий сезон. Турківські дороги у цьому не виняток.

Хоча протягом останніх трьох років приблизно 533 млн. гривень було інвестовано з різноманітних джерел на ремонт та реконструкцію автомобільних доріг Турківщини. На цьому акцентував навесні у звіті про свою роботу за минулий рік уже колишній голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький. «Упродовж трьох останніх років на Турківщині вдалось капітально відремонтувати 76 кілометрів автомобільних доріг. Для порівняння,  протягом останніх 70-ти років у районі було заасфальтовано приблизно 135 км доріг», – сказав він.

Й справді, у 2016-2017 роках проведено ремонт автомобільної дороги Львів-Самбір-Ужгород.  Вийшла чудова, добротна європейська дорога. На ній уклали один шар з щебенево-піщаної суміші та два шари із асфальтобетонного покриття, протяжністю 38 км, встановили водостічні лотки та бар’єрну огорожу. У свою чергу, підрядна організація ТзОВ «Автомагістраль-Південь» провела роботи із завершення ремонту автодороги Бориня-Мохнате. Також у минулому році виконували роботи  з облаштування опорної стінки в селі Комарники. Окрім цього, у той же період розпочато ремонт автомобільної дороги загального користування Турка – Східниця – за кошти Державного дорожнього фонду. На  цій дорозі провели розпушування, влаштування основи ЩПС та вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття, протяжністю 5,5 км. За додатково виділені кошти з обласного бюджету, підрядною організацією ТзОВ «ЛД-Держбудпостач» два роки тому було завершено роботи з будівництва моста в селі Закичера, загальною вартістю 1 млн. 400 тис. грн. За кошти обласного бюджету у минулому році проведено ремонт на деяких дорогах загального користування. Але є ще безліч білих плям у дорожньому господарстві району, які потрібно прибрати, багато кілометрів доріг відремонтувати.

 Вважають, що надзвичайно великим зрушенням у покращенні загальної інфраструктури Турківщини, розвитку туризму в нашому районі,  стане проведення капітальних ремонтів доріг основних магістральних напрямків: Бориня-Боберка, Турка-Лопушанка, Турка-Ільник. Цьогоріч ремонтники також  працювали над прокладанням дороги до Східниці.

І про те, як зараз ідуть там справи, що зроблено і що ще заплановано зробити в контексті ремонту і будівництва доріг в нашому районі, я звернулася за  коментарем до  завідувача сектору житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Турківської РДА Олега Сподарика. Ось що він сказав:

– На автомобільній дорозі загального користування Турка-Східниця проведено розпушування, влаштування основи ЩПС, влаштування верхнього шару покриття асфальтобетоном, укріплення узбіч, протяжністю 1,450 км. Крім цього, проведено комплекс робіт на дорогах Бориня-Мохнате ( в межах с. Комарники) – влаштування підпірних стінок,укріплення дорожного полотна, Турка-Ільник – розпушування, влаштування основи щебенево-піщаною сумішшю, влаштування верхнього шару асфальтобетоном, протяжністю 1,250 км, Турка-Лопушанка (в межах м. Турка) – здійснено розпушування на ділянці 0,9 км та розпочато влаштування вирівнюючого шару асфальтобетоном, Бориня-Боберка (в межах с. Верхня Яблунька) – профілювання. Також хочу зазначити, що за кошти з експлуатаційного утримання засипано просідання та промоїни на дорогах загального користування місцевого значення Бориня-Боберка, Свидник-Ластівка, Міжгір’я-Буковинка, Нижнє Висоцьке-Багнувате, Верхній Турів-Нижнє, Турка-Ільник, Бережок –Дністрик Дубовий, Турка-Лопушанка, Турка-Східниця, Мала Волосянка-Явора, Турка-Присліп, Нижній Турів-Соколики, до дороги Львів-Ужгород, Буковинка-Дівче, Ясениця- Новий Кропивник, Турка (Липи) – до дороги Львів-Ужгород, Тур’є-Ісаї.

З обласного бюджету на ремонт комунальних доріг району виділено 3500,0 тисячі гривень. З початку цього року, із 32 запланованих доріг комунальної власності, на 21 об’єкті роботи завершено, на решті об’єктах вони ще тривають.

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви