В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

«СТРІЛЕЦЬКА СЛАВА» – ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ У СЕЛІ СЯНКИ

Дата: 27.09.2019 Кометарі: 0

Уже минуло 105 років відтоді, як на Ужоцькому перевалі відбувся перший бій січових стрільців з російськими окупантами. З цієї нагоди, тут минулої неділі, під патронатом Турківської РДА, пройшов військово-патріотичний фестиваль «Стрілецька слава». Біля пам’ятного знака, спорудженого як шана й пам’ять про українських лицарів, зібралося чимало людей. Цьому велелюддю сприяла й чудова погода.

Традиційно, як і в попередні роки, священнослужителі різних конфесій відслужили панахиду за убієнними не лише січовиками, а й тими, хто в різні роки віддав своє життя, захищаючи українську незалежність. А це мільйони вірних синів і дочок України, що заслуговують на пошанування та вічну пам’ять, яка живе і буде жити, незалежно від того, як змінюються суспільні формації, які уряди та правителі приходять до влади.

Після богослужіння відбувся короткий мітинг-реквієм, на якому виступив заступник голови Турківської РДА Юрій Лило. Провівши аналогію між січовими стрільцями і теперішніми захисниками української землі, він звернувся до присутніх з проханням бути гідними патріотами своєї держави та сумлінними будівничими. А ще єдиними в досягненні мети – побудови справді незалежної, вільної, багатої України. Глибокий і детальний екскурс в минуле, коли на Ужоцькому перевалі точилися запеклі бої, зробила наступна виступаюча – помічник депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського Ірина Кіра. Власне, як історик за фахом, вона розставила акценти всіх тогочасних процесів, що відбувалися на наших теренах, а до того ще й передала поважному товариству, що зібралося, вітання від Андрія Ярославовича. Також ведуча до слова запросила Верхненського та Сянківського сільських голів – Оксану Чолавин та Степана Бабунича. Власне вони та їхні колективи провели великий обсяг робіт з підготовки свята. І треба сказати, що з цим завданням впоралися успішно.

У рамках проведення фестивалю відділ прикордонної служби «Сянки» демонстрував техніку, якою оснащені вартові кордону, а учасник АТО Іван Дуркот зробив виставку шевронів військових підрозділів, що боронять нашу державу на Сході України.Їх в колекції – більше тисячі.

Треба віддати належне відділу культури Турківської РДА, який, залучивши художні колективи з багатьох сіл, підготував цікавий патріотичний концерт, власне, фестиваль «Стрілецька слава». Численна публіка слухала артистів з великим задоволенням і після кожного виступу нагороджувала бурхливими оплесками.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви