В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ ВИСТАВЦІ-ЯРМАРКУ

Дата: 02.10.2019 Кометарі: 0

Нещодавно в м. Ужгород пройшов Міжнародний туристичний тиждень, під час якого відбулася велика виставка-ярмарок «ТурЄвроЦентр- Закарпаття-2019». Приємно, що Львівську область на цьому престижному туристичному форумі представляла Турківщина. Її учасниками   були  головний спеціаліст з питань туризму Турківської РДА Руслана Писанчин та адміністратор центру надання адміністративних послуг Турківської РДА, відома на Турківщині  та  за її межами майстриня-писанкарка – Олександра Цуняк.

– Щорічно, 27  вересня, у світі  відзначають  Міжнародний   день туризму, а з 1998 року –  ще й День туризму в Україні. Саме цій даті  був приурочений  великий міжнародний туристичний форум, що проходив  днями на Закарпатті, на який запросили й нас, – каже Руслана Писанчин. – Це був такий собі  туристичний майданчик, де його учасники  обговорювали найважливіші питання розвитку туристичної галузі, а також була надана можливість  кожній делегації  презентувати свій край, налагодити контакти  з іншими регіоналами, отримати інформацію про  нові тенденції розвитку у сфері туризму, почути рекомендації, як правильно розвивати  цю галузь. Було  на  міжнародному  форумі 70 учасників, 14 іноземних делегацій. Ярмарок проходив у виставковому залі Ужгородського культурно-історичного центру «Совине гніздо». Найбільший зал віддали гостям – експозиційні стенди тут розмістили представники туристичного бізнесу з Угорщини, Словаччини, Чехії, а також з України – від Львівщини, яку представляли ми,  аж  до Донеччини.

Своїми враженнями від участі у Міжнародному туристичному тижні ділиться друга учасниця форуму –  майстриня писанкарства Олександра Цуняк: «Ми побували на цьому ярмарку позаминулого четверга і представили там мої писанки,  нещодавно видану багату збірку колядок і пісень  краєзнавця Петра Зборовського «Спів різдвяного циклу свят на Турківщині», буклети про Турківщину, книги про Бойківщину, збір цілющих карпатських трав від  Оксани Павлик,  картини  жительки Турки Марії Яворської. Відвідувачі та учасники виставки-ярмарку  підходили до нас, цікавилися нашими виставковими експозиціями,  запитували про  Турківщину,  місцеве радіо і телебачення, взяли  інтерв’ю.  До нас  навіть підійшли працівники  туристичного  бюро м. Ужгород, які займаються міжнародними екскурсійними  маршрутами. Для них цікаво  зробити у нашому районі один з пунктів  міжнародного маршруту. Таким пунктом може бути звичайна бойківська хата в м. Турка, зі старовинним інтер’єром, в якій можна було б  екскурсантам ознайомитися з побутом бойків,  ще й одержати майстер-клас з писанкарства, різьблення чи вишивки,  попити духмяного карпатського чаю. І, звичайно, заплатити за такий візит.  Тому нам треба над цією пропозицією серйозно подумати.  Крім усього, ми  на ярмарку  ще й  дещо  вторгували – продали книгу про Бойківщину, картину Марії Яворської  «Маки» і  один з буклетів. Було дуже приємно. Всім експозиція наша сподобалася. Вдвічі приємно, що це відзначила Львівська обласна державна адміністрація, яка подякувала відділу туризму Турківської РДА за таку презентацію і закликала  інвестувати  в наш район, розвивати його в туристичному напрямку».

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви