В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

СТО ПРОФЕСІЙ – СТО ДОРІГ, ОДНА ІЗ НИХ – ТВОЯ

Дата: 11.10.2019 Кометарі: 0

Кажуть, що людина народжується двічі: перший раз – маленькою дитиною, коли з’являється на світ як жива істота, а другий раз – як особистість, коли вибирає справу свого життя, свою професію. Цей важливий крок повинен бути добре виваженим, цілком усвідомленим, інакше тебе чекає розчарування та шкодуватимеш за даремно витраченими роками.

Кожна людина починає обирати свою стежину у житті ще сидячи за шкільною партою. Школярам часто притаманно змінювати свої уподобання. Одного дня хочеться бути пожежником, іншого – лікарем або ж будівельником чи космонавтом. Щоб знайти свій шлях  та зорієнтуватись у світі професій, на допомогу учням приходять спеціалісти відділу активної підтримки безробітних  Турківської районної філії Львівського обласного центру зайнятості. У своїй роботі  зі школярами спеціалісти використовують різноманітні методики, зокрема загальнодоступну профорієнтаційну платформу «Моя професія: консультаційна мережа», де  дистанційно в он-лайн форматі  можна визначити власні професійні інтереси та психологічну  схильність до майбутньої професії. Аби не помилитися у виборі професії, потрібно розібратися й у своїх особистих якостях, і в складному лабіринті професій з їх особливими вимогами до людини, і в кадрових потребах майбутнього. Далекоглядна людина у виборі професії надає перевагу тій, яку найбільше потребує суспільство. Ринок праці постійно змінюється:  раніше був запит на фахівців з вищою освітою (інженер, юрист, економіст, програміст), а зараз є потреба в робітничих кадрах (токар, електрогазозварник, верстатник, електромонтер, швачка) та професіях, орієнтованих на самозайнятість (перукар, кравець, швець, столяр, слюсар з ремонту автомобіля, тракторист, водій автотранспортного засобу).

Уже стало доброю традицією службою зайнятості проводити марафон актуальних робітничих професій. Таке дійство  об’єднує кілька заходів – це професіографічна екскурсія на підприємство (щоб учні мали змогу поспостерігати за роботою фахівців), презентація актуальної професії та навчального закладу, де можна здобути відповідну освіту. Минулого тижня Турківська районна філія Львівського обласного центру зайнятості, у співпраці з Турківським професійним ліцеєм, провели захід «День відкритих дверей навчального закладу». Професійний ліцей гостинно відчинив двері для 63 учнів Завадівського НВК, Турківської ЗОШ №1 та Турківської гімназії ім. О. Ільницького. Заступник директора з навчально-виховної роботи Віталій Сидор ознайомив дітей з історією заснування ліцею, його досягненнями, а також перспективами здобуття робітничої професії та умовами вступу до навчального закладу. Школярі ознайомились з навчальними майстернями та класами, а також поспілкувалися з ліцеїстами, які поділилися своїми враженнями про навчальний процес, умовами проходження виробничої практики, проведенням дозвілля та участю в різноманітних конкурсах та спортивних змаганнях. Навіть осінній дощ не став на заваді, коли школярі побачили нову техніку на подвір’ї ліцею. Цікавість проявляли не тільки хлопці, а й дівчата. Під кінець зустрічі Віталій Миронович подякував Турківській районній філії за плідну співпрацю та висловив сподівання, що теперішні школярі стануть ліцеїстами.

У рамках інформаційної кампанії «Живи і працюй в Україні» 23 жовтня 2019р. на базі Львівського міського центру, буде проходити  профорієнтаційний форум, який ставить за мету донесення до випускників шкіл інформації про актуальні на регіональному ринку праці професії та підприємства, що мають   сталу потребу у робітничих кадрах. У програмі заходу передбачено презентації навчальних закладів, професійно-технічної освіти, ринкоутворюючих підприємств, проведення різноманітних цікавих майстер-класів, інтерактивні ігри та вікторини. Ключовим моментом форуму стане телеміст між Маріуполем та Львовом. Учні наших шкіл також будуть брати участь у цьому заході.

Педагоги та фахівці центру зайнятості вважають, що така  різноманітна профорієнтаційна робота та тісна співпраця дадуть свої плоди та допоможуть школярам  обрати свою стежину у житті.

    Ірина Яворська,

провідний фахівець з питань зайнятості  відділу активної підтримки безробітних Турківської районної філії Львівського ОЦЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви