В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ЯК І ТИСЯЧУ РОКІВ ТОМУ, ПОШТА ВАЖЛИВА І НЕОБХІДНА

Дата: 11.10.2019 Кометарі: 0

Щороку, 9 жовтня, ми відзначаємо Всесвітній День пошти. Це свято має глибоке історичне коріння та логічну сутність. Воно відзначається за рішенням Всесвітнього поштового союзу, який  був утворений в 1874 році 22 країнами  у швейцарському місті Берн. А в 1969 році рішенням Всесвітнього поштового конгресу було започатковано святкування. Як свідчать історичні джерела, перший поштовий документ датований 255 роком до н.е. в Єгипті.

Впродовж тисячоліть структура поштового зв’язку, зокрема в Україні, розвиваючись, зазнавала багато змін, зазвичай спрямованих на покращення обслуговування клієнтів. Щоб ми не казали, але поштовики, й особливо листоноші, є найближче до людей. І досить часто людина з поштовою сумкою стає розрадою в самотності  та носієм доброї звістки в чеканні. Лише листоноша десятки або й сотні разів відвідує оселі, приносячи добрі новини.

Тому, власне, пошана до працівників пошти була, є і буде. Про це йшлося на урочистому зібранні, що відбулося з нагоди свята в центральному відділенні м. Турка. Спершу з вітальним словом до присутніх звернувся начальник відділення, один із старожилів поштового зв’язку, Михайло Колчар. Вітаючи своїх колег, він , зокрема, наголосив, що пошта призначена для забезпечення надійного, ефективного та економічного перевезення товарів та обміну ідеями. Пошта передає особисті думки на великі відстані, допомагає фірмам різного масштабу знаходити клієнтів і відповідати їхнім потребам. Сучасна пошта в багатьох промислово розвинутих державах ефективно працює в секторі логістики, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі та прямої поштової розсилки, ефективно розвиває інформаційні технології, гібридну пошту (це електронне повідомлення, яке до кінцевого споживача перетворюється у паперовий носій), електронну комерцію (електронний обмін, рух, торгівля, банкінг та електронне страхування).

Затим Михайло Йосипович запросив до слова помічника депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського Ірину Кіру. Вона, після теплих вітальних слів та подяки поштовикам за нелегку щоденну працю, вручила сертифікати на відпочинок в спа-центр м. Трускавець начальникам відділень поштового зв’язку сіл Явора, Комарники, Верхнє Висоцьке, Лімна та смт. Бориня, відповідно Марії Співак. Галині Комарницькій, Любові Шулюк, Марії Вишинській та Марії Голод. Зрозуміло, що й передала слова вітання від депутата, який розуміє, наскільки важлива в нашій державі поштова сфера, що потребує радикальних змін з тим, щоб бути на рівні з колегами з розвинутих європейських держав.

Не забула про поштовиків і влада. Голова Турківської районної ради Володимир Лозюк нагородив грамотами за плідну багаторічну працю начальника поштового зв’язку м.Турка Михайла Колчара, його заступника Софію Романович, диспетчера поштового зв’язку м. Турка Галину Созанську, начальників відділень поштового зв’язку сіл Ільник та Ісаї Марію Яворську та Марію Шоган. А вручив їх винуватцям свята заступник голови районної ради Василь Костишак. Він також, виступаючи, високо оцінив роботу поштовиків, бажаючи їм усіляких земних гараздів, не забув про достойну зарплату та зразкові умови праці, а ще щоб урядовці мали чітке розуміння, що без пошти в час розвинутих електронних технологій не обходиться жодна держава в світі.

Хочеться вірити, що насправді прийде той час, коли українські поштовики житимуть й працюватимуть так, як їхні колеги в Австрії, Німеччині чи Японії.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви