В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

В Україні ввели штраф за перевезення дітей не в автокріслі

Дата: 29.10.2019 Кометарі: 0

Ще навесні 2019 року в Україні планували істотно збільшити штрафи для водіїв за перевезення дітей неналежним чином, а саме – без автокрісел

29 жовтня 2019 року Верховна Рада нарешті ввела за це штрафи.

Рішення прийнято у другому читанні.

У законопроекті №1150 сказано:

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

I.  У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР 1984, додаток до № 51, ст.1122):

1) статтю 121 після частини дев’ятої доповнити двома новими частинами десятою-одинадцятою такого змісту:

«Порушення правил перевезення дітей, тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною десятою цієї статті, – тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

2) у частині першій статті 222 слова та цифри «частини перша, друга, третя, п’ята, шоста і восьма статті 121» замінити словами та цифрами «частини перша, друга, третя, п’ята, шоста, восьма, десята і одинадцята статті 121».

ІІ. Прикінцеві положення. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Законопроект підтримали всі фракції. За нього проголосували 332 народних депутати.

Згідно з законопроектом, за порушення правил перевезення дітей водій отримує штраф у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів (510 гривень).

При повторному порушені штраф сягатиме – 850 гривень.

Згідно п. 21.11.б Правил дорожнього руху України, заборона перевозити дітей віком до 12 років і зростом до 145 сантиметрів у машині без використання спеціальних засобів, які дозволять пристебнути дитину пасками безпеки існувала й раніше, але штрафи не були передбачені.

У пояснювальній записці законопроекту йдеться:

Відсутність законодавчої норми щодо відповідальності за порушення правил перевезення дітей, призводить до їх вибіркового використання.

Відсутність штрафу за це правопорушення створює у суспільстві уявлення, що порушення цих норм є чимось дріб’язковим та несуттєвим.

Це призводить до масового ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, до ігнорування в користуванні автокріслами, хоча наслідком може стати загибель дитини“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви