В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ДЛЯ ЗРУЧНОСТІ ТА ТУРИСТИЧНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ У підніжжі г. Пікуй освятили та відкрили рекреаційно-відпочинкову зону

Дата: 08.11.2019 Кометарі: 0

Що б ми не казали, але природною красою Бог не обділив нашу Турківщину. Казкові краєвиди, чимало заповідних місць, цілющі джерела – все це створює привабливість, водночас і вселяє надію в добру перспективу. На жаль, наша господарська діяльність, цій нерукотворній красі дуже часто завдає шкоди. І це болить і турбує. А, бува, трапляються й маленькі віддушини, які тішать і милують око. А ще є свідченням того, коли до довкілля відносишся з любов’ю, воно приноситиме людям користь.

Власне, маленькою, але важливою крупинкою в цьому контексті є недавнє освячення та відкриття рекреаційно-відпочинкової зони в підніжжі славетної г. Пікуй. Проект зреалізований за кошти обласної ради. Згідно затвердженої програми, такі зони було заплановано обладнати поблизу автомобільних доріг Львівщини, щоб подорожуючі мали можливість зупинитися, відпочити. Про Турківщину навіть і згадки не було.

Але якось в одному з районів області відпочинкову зону побачив директор Турківського ДЛГП «Галсільліс» Богдан Петренко й загорівся ідеєю: а чому б не зробити це і в нас? Для прикладу, в угіддях підприємства, в підніжжі г. Пікуй. З цим звернувся до голови Турківської районної ради Володимира Лозюка, аби він посприяв у реалізації ідеї. Розуміючи, що в значній мірі вирішення питання залежить від голови екологічної комісії обласної ради, під патронатом якої реалізовувалися рекреаційно-оздоровчі проекти, Володимир Омелянович звернувся до тодішнього голови комісії Юрія Гудими. А той, ідучи назустріч, включив об’єкт у програму. Так швидкими темпами було споруджено дві красиві альтанки, лавочку, вбиральню, місце для сміття та розпалювання багаття, словом все, що потрібно для відпочинку туристів. А їх г. Пікуй приймає сотнями. Гусненський сільський голова Іван Ільницький, який був запрошений на цю подію, розповів, що бувають дні, коли сходження на Пікуй роблять по півтисячі й більше людей. І не лише з України, а й Польщі, Чехії, інших європейських держав. Також він розповів історію, як нещодавно разом з батьками, які замешкали в Гусному, вершину підкорило немовля, якому було лише … 12 днів від народження.

Справді урочистою подією стало освячення та відкриття рекреаційної зони. У ньому взяли участь заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима, директор Львівського обласного комунального лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Володимир Мельник, голова Турківської районної ради Володимир Лозюк, директор Турківського ДЛГП «Галсільліс» Богдан Петренко, наші сусіди-лісівники – директор Славського ДЛГП «Галсільліс» Віталій Павлов , директор Сколівського ДЛГП «Галсільліс» Валерій Булеца, який, до речі, народився в с. Хащів, коли його батько, уродженець с. Гусне,  директорував у тутешній школі. Серед почесних гостей був і голова Сколівської районної ради Микола Романишин. Освятив зону відпочинку місцевий парох о. Іван. А виступаючи перед присутніми, він просив поставити при вході в зону відпочинку спеціальну табличку, яка б інформувала туристів, що це місце освячене, а відтак не годиться його оскверняти, викидаючи сміття чи розписуючи всілякі нісенітниці. Більше того, на його думку, на шляху до вершини г. Пікуй варто спорудити ще бодай дві такі зони. Цю ідею, до речі, давно виношують Гусненський сільський голова та підприємець Іван Брезецький, який вже багато років працює у сфері туристично-рекреаційного бізнесу. Його база відпочинку «Бойківська хата» в підніжжі Пікуя є надзвичайно привабливою для туристів.

Необхідність туристичного облагородження Пікуя стає актуальною у зв’язку з тим, що тут УПЦ має намір спорудити каплицю, наріжний камінь під будівництво якої в День Незалежності під час сходження з великою групою вірян та духовенства освятив владика Дрогобицько-Самбірський – Яків.

Ось так, дякуючи спільним зусиллям небайдужих людей, численні туристи, які практично щодня йдуть на найвищу вершину Львівщини – г. Пікуй – матимуть зручне та гарне місце для перепочинку. А, дасть Бог, уже найближчим часом подібні місця з’являться й ближче до вершини.

Василь Васильків. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви