В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ГІДНІСТЮ ТА СВОБОДОЛЮБСТВОМ УКРАЇНЦІВ ЗАХОПЛЮЄТЬСЯ СВІТ

Дата: 26.11.2019 Кометарі: 0

Сьогодні, в часі 15-ї річниці Помаранчевої Революції та 6-ої річниці Революції Гідності, ми вже вкотре пересвідчуємося, що духом вільності українців, який ми продемонстрували не лише у ХХІ-му столітті, а й впродовж усієї історії, захоплювався світ. Нашу волю до незалежності ставили у приклад лідери європейських держав, повторюючи відоме гасло націоналістів, що українців не можна підкорити, їх унікальну волелюбність, яка ґрунтується на патріотизмі, відданості і рішучості. Їх можна знищити лише фізично.

Щоб нащадки пам’ятали славну історію своїх попередників, важливо увіковічнити її в пам’ятних знаках. Власне це успішно зреалізувала громада Турківщини. І , як результат, на свято Архистратига Михаїла, на площі Ринок, навпроти міської ради, було відкрито монумент Героям Небесної Сотні, а відтак і всім учасникам Революції Гідності. Це такий собі промовистий символ небаченого спротиву диктатурі та всім тим, хто колись матиме намір поневолити волелюбний український народ.

В обідню пору біля спорудженого монумента зібралася багаточисельна турківська громада, з-посеред якої було чимало тих, хто був учасником буремних подій 2013-14 років, які переломили хід історії, і вороття їй до диктатури вже ніколи не буде. Сама ж ідея спорудження пам’ятника належить активному майданівцю, знаному на Турківщині патріоту, голові ГО «Майдан Турківщини» Руслану Шияну. Хоча до її реалізації долучилося багато його побратимів та однодумців та й взагалі небайдужих мешканців Турки. І, треба сказати, що добрий задум був успішно зреалізований. На цьому наголосив Турківський міський голова Геннадій Когут, учасник Майдану, виступаючи на відкритті. Так сталося, що п. Руслан через сімейні обставини не зміг бути на освяченні. А Геннадій Йосипович зачитав його звернення: «Слава Ісусу Христу! Щиро дякую всім за допомогу у встановленні пам’ятного знака Героям Небесної Сотні, у здійсненні цього хорошого задуму. Дякую всім, хто склав пожертви коштами, хто допомагав ці кошти зібрати, хто створив цей чудовий ескіз на папері і тим, хто своєю безкорисливою працею зробив його реальністю. Дякую за чудово виконані художні роботи на граніті. Дякую побратимам, тим, хто протягом усього року допомагав організовувати роботу, надавав потрібні матеріали та інструменти. Дякую сотням небайдужих турківчан за підтримку. Силою громади є людина, а силою людини є громада. Ми всі разом ще раз підтвердили цей вислів.

При цій нагоді хочу також подякувати всьому рідному місту за турботу, молитви, і допомогу в тій складній життєвій ситуації, в яку потрапила моя дочка Олеся. Справедливо буде сказати, що я заборгував нашому місту і турківчанам багато добрих справ. Тому сподіваюся, що це наш не останній спільний задум, який буде реалізовано на благо людей.

 Щиро вітаю всі вас із Днем Гідності і Свободи, зі святом Архистратига Михаїла.

 Слава Україні! Слава Героям Небесної Сотні!

Ваш Руслан Шиян»

Також Геннадій Йосипович від себе подякував усім, хто долучився до спорудження пам’ятного знака та наголосив на важливості Революції Гідності в українській історії. Власне, вона продемонструвала можновладцям і всьому світу, що українці ніколи не змиряться з диктатурою і всякі насильницькі управлінські методи неодмінно зазнають краху.

Принагідно тут варто назвати й усіх тих, хто фінансово долучився до спорудження пам’ятника. Це зокрема Роман Биїк (7 тис. грн.). Ярослав Юричко (2 тис. грн.), Ростислав Набоков (1,5 тис грн.), Василь Чернянський (1000 грн.),Сергій Сіданич (1000 грн.), Володимир Биїк (1000 грн.), Євген і Олег Яворські (500 грн.), Наталія Мотиль (500 грн.), Алла Громик (500 грн.), Василь Кузьмич (500 грн.), Марія Скабара (500 грн.), Едуард Комарницький (500 грн.), Богдан Федорко (500 грн.), Марія Яцкуляк (400 грн.), Надія Мамчак (400 грн.), Андрій Бабій (300 грн.), Володимир Маркович (300 грн.), Микола Денисов (300 грн.), Оксана Марич і Вавсиль Гуй (400 грн.), Тарас Герасимчук (200 грн.), Богдан Сабат (200 грн.), Ніна Ярошович (200 грн.), Надія Библик (200 грн.), Наталія Франк (200 грн.), Оксана Юренко (200 грн.), Оксана Богдан (200 грн.), Стефа Маркович (200 грн.), Людмила Савка (200 грн.), Світлана Вільчинська (200 грн.), Богдан Мельник (200 грн.), Надія Громик (200 грн.), Ольга Блажівська (200 грн.), Михайло Павлик (200 грн.), Наталія Богайчик (200 грн.), Ігор Матківський (100 грн.), Сергій Яцкуляк (100 грн.), Василь Кріль (100 грн.), Анатолій Славич (100 грн.), Руслан Синичич (100 грн.), Ірина Іваник (100 грн.), Віктор Цолиган (100 грн.), Микола Луговий (100 грн.), Василь Кушнір (100 грн.), Ігор Білинський (100 грн.), Олександр Круц (100 грн.), Стас  Гольцев (100 грн.), Михайло Шкітак (200 грн.), Євгенія Дмитрус (100 грн.), Марія Корчинська (100 грн.), Маргарита Грищенко (250 грн.), Михайло Сокирко (200 грн.), Іван Гориль (200 грн., Онуфрій Ільницький (50 грн.), Руслан Шиян (1000 грн.), Євген Стерлянніков (100 грн.), Мар’яна Крайняковець (200 грн.), Мар’ян Ільницький (500 грн.), Ігор Хомик (300 грн.).

 Значну суму коштів надали підприємства району, державні установи, навчальні заклади. Зокрема, Турківська районна рада (10000 грн.), Турківська міська рада (2450 грн.), апарат Турківської РДА (2 280 грн.), Ільницький сільський голова Роман Ільницький (100 грн.), відділ освіти Турківської РДА (950 грн), Турківський НВК (1200 грн.), Турківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (1200 грн.), Будинок дитячої та юнацької творчості (450 грн.), Турківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги (1000 грн.), управління соціального захисту (880 грн.). По 1000 гривень дали директор  ДП «Турківський держлісгосп» Василь Барабаш та директор ДЛГП «Галсільліс» Богдан Петренко., 650 грн. – перший заступник голови Турківської РДА Микола Яворський, окрім того він ще й допоміг дизельним пальним для привозу будівельних матеріалів. Також по 1000 грн. зібрали працівники методкабінету відділу освіти та працівники й учні Завадівського НВК.

До сліз хвилюючими на відкритті пам’ятного знака  були виступи й інших учасників Майдану, зокрема сотника 29-ої Бойківської Сотні Івана Круца та найстаршого за віком бійця Сотні – Богдана Мися. Вони мало не в деталях відтворили хід подій, що відбувалися на Революції Гідності, в тому числі розповіли про героїчну загибель Героя України, прапороносця Романа Сеника. З-поміж розповідей про події того часу неважко було уловити застереження для всіх нас бути пильними, щоб подібне більш ніколи в Україні не повторилося. А якщо хтось і надумає змінити вектор європейської історії нашої держави, то згуртовані українці дадуть цьому рішучу відсіч. Власне цим, завершив свій виступ Іван Круц.

Повчальними не лише для нас, сьогодні сущих, але й для майбутніх поколінь були виступи заступника голови райдержадміністрації Юрія Лила та помічника депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського Ірини Кіри. Ірина Іванівна принагідно передала співчуття депутата родині загиблого Героя Романа Сеника та висловила  підтримку всім патріотичним починанням, які втілює в життя турківська громада.

Освятили пам’ятний знак та відправили панахиду отці Тарас, Микола, Мар’ян та Михаїл – настоятелі турківських храмів.

На завершення патріотичного поминального заходу від вдячних турківчан було покладено квіти до освяченого монумента, а також до пам’ятних дощок Роману Сенику, Юрію Міську, Олександру Ільницькому (Барні).

Символічно, що освячення пам’ятника Героям Небесної Сотні припало в день Святого Архистратига Михаїла, який здавна вважався захисником українського воїнства, яке й сьогодні захищає наш суверенітет від російського агресора.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви