В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

В ОЧІКУВАННІ СВЯТКОВОЇ ПОДІЇ

Дата: 06.12.2019 Кометарі: 0

Розлуч – відоме туристичне село на Львівщині. Ще в 1997 році Постановою Кабінету Міністрів України ( №1391), Розлуч був віднесений до курортних населених пунктів України. Для відпочинку, а також з лікувальною метою – цілющим кліматом і джерелами з мінеральними водами типу «Нафтуся» і «Содова» – с. Розлуч та його околиці використовувалися ще більш 100 років тому. Популярний Розлуч серед відпочивальників і зараз. Щорічно, і особливо в зимовий період та у святкові дні, в село приїздить багато туристів, і часто їх кількість перевищує чисельність місцевого населення. Тому основна частина  роботи  працівників Розлуцької сільської ради спрямована на те, аби зробити село комфортним.

За словами сільського голови Михайла Шугала, в Розлучі проживає приблизно 1200 осіб. У той же час, в цьому селі, яке є візитівкою Турківщини, значно відстають від потреби медичне і культурне обслуговування населення. Діє фельдшерсько-акушерський пункт, розташований в одній кімнаті адміністративної будівлі сільської ради. Народний дім побудований ще в 1950 році, в якому також знаходиться і сільська бібліотека. Будівля  Народного дому – сільського осередку культури –  майже в аварійному стані і не відповідає сучасним вимогам. Все тут старе, в приміщенні холодно, некомфортно.

Саме тому, для покращення якості надання культурних і медичних послуг жителям села, Розлуцькою сільською радою, за керівництва голови  Віктора Яворського, було вирішено розпочати будувати в Розлучі культурно-медичний центр (будівництво тоді фінансувалося за  кошти Розлуцької сільської ради).

 Але судилося культурно-медичному центру стати довгобудом. Бо у зв’язку зі зменшенням власних надходжень, Розлуцька сільська рада ніяк не могла завершити будівництво, у результаті чого воно розтягнулося на багато років. А населення й надалі змушене проводити своє дозвілля в незатишному приміщенні старого будинку культури, а медичні послуги отримувати в маленькому ФАПі, площею 20 м кв. Власне тому найважливішим завданням громади  стало завершення будівництва культурно-медичного центру.

– Ще в 2005 році, в період головування в селі Віктора Яворського, а в районній раді – Василя Дребота,  розпочато будівництво культурно-медичного центру. Саме завдячуючи цим турботливим людям, нашим землякам, справа, так би мовити, зрушила з місця, – розповідає нинішній сільський голова Михайло Шугало. – Спершу виготовили проектно-кошторисну документацію, затим звели стіни й накрили будівлю. Далі будівництво продовжував наступний сільський голова – Роман Савчак. Вартість робіт до 2013 року обійшлася сільській раді в 1 мільйон 200 тис. гривень. Затим в Україні почався ріст цін на будівельні матеріали, інші економічні негаразди, і грошей на продовження будівництва культурно-медичного центру не вистачило. У 2013 році за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій роботи продовжили – встановили резервуари для води, ємкістю 100 м куб.,  та компресорну, побудували котельню, провели зовнішню мережу водопроводу, каналізацію, вставили вікна, зробили фасад, встановили очисні споруди «Біотал-2» – на що було затрачено 1 млн. 316 тис. гривень. Далі знову через нестачу коштів будівництво центру припинили. І лишень три останні роки, за активного сприяння Турківської райдержадміністрації, справа знову зрушила з місця. Було підготовлено та подано проект на конкурс проектів, що фінансуються за рахунок коштів ДФРР. Довелося змінювати кошторис, проходити додаткову експертизу. І якщо станом на листопад 2018 року сума використаних коштів на будівництво культурно-медичного центру складала 2 млн. 504 тис. гривень, то станом на грудень 2018 року була зроблена кошторисна документація і проведена експертиза – на суму 4 млн. 589 тис. грн. – для завершення будівництва. У 2019 році виділена  повна сума коштів, з урахуванням 10-відсоткового внеску районного бюджету. Підрядником визначено ФОП О. М. Здебського, який переміг у тендерній процедурі. На даний час уже освоєно 629, 6 тис. грн. Авансовий внесок становив 1 мільйон гривень – ці гроші використали на закупівлю матеріалів. Надзвичайно велику увагу  у завершенні будівництва Розлуцького культурно-медичного центру приділяли і приділяють  Турківська районна рада та районна державна адміністрація, зокрема відділ економічного розвитку РДА. Користуючись нагодою, хочу висловити щиру подяку керівникам цих державних органів влади, а також своїм односельцям, які також не стоять осторонь будівництва. Вони, проявивши ентузіазм,  вирубали кущі, чагарники, які засмічували подвір’я, упорядкували територію, власними силами повивозили  зрубане гілля. І зараз тут будівельники вимощують  доріжки.

 – 2019-й рік добігає кінця. І зараз потрібно добре, як мовиться,  Розлуцькій сільській раді засукати рукави, щоби пришвидшити роботи й освоїти виділені на об’єкт кошти. Бо така нагода, яка зараз є в розлучан, навряд чи ще колись їм випаде. Із завершенням будівництва культурно-медичного центру в Розлучі буде введено в експлуатацію лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Крім цього, можна буде тут зробити ще й гарний масажний кабінет. Заодно відчинять свої двері Народний дім на 80 місць, і бібліотека. І це свято –  свято відкриття культурно-медичного центру в Розлучі  люди чекають з нетерпінням ось уже 15 років. Тому щиро сподіваємось, що, можливо й до кінця поточного року, якщо не виникнуть якісь непередбачені обставини, даний об’єкт буде здано в експлуатацію, – каже перший заступник голови Турківської РДА Микола Яворський.

Ольга Тарасенко. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви