В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ У НАРОДНОМУ ДОМІ МІСТА ТУРКА

Дата: 17.12.2019 Кометарі: 0

Турківському районному Народному дому вже більше сотні років.  За словами нинішнього його директора, заслуженого працівника культури України, Петра Косачевича, вперше відчинив він свої двері для відвідувачів у 1905 році. Ця будівля має важливу історичну цінність, вона занесена до пам’яток історії, адже в ній у 1913 році перед численною публікою горян натхненно читав свою відому поему «Мойсей» Великий Каменяр Іван Франко. Йшли роки і з часом колишній Будинок «Просвіти», як його колись  офіційно називали, став руйнуватися.  Крім цього, ще давніше у його підвальному приміщенні розміщувалися пекарня, кочегарка, майстерня, навіть проживали люди. Все це також послужило тому, що у підвалі зробилося сиро, бутовий камінь, з якого будували колись будинок, став осипатися. Тож Народний дім – рано чи пізно – конче потрібно було якимось чином рятувати.

Майже перед усіма всесвітніми бойківськими фестинами чи світовими конгресами бойків районний Народний дім, як мовиться, причепурювали – десь підфарбували, десь підбілили, зробити фасад, поміняли вікна, перекрили дах, а що найголовніше – зал для глядачів, із прогнилою підлогою і без нормальної сцени, так і залишався аварійним. 

– Спершу окремі ремонтні роботи у Народному домі виконувала БТФ «Чертур» – зробили сцену та  укріпили будинок. Але дерев’яні опори, через постійну сирість, і далі руйнувалися – розповідає директор Народного дому Петро Косачевич. – Були й такі, що рекомендували краще новий будинок побудувати, аніж ремонтувати старий. Але я ніяк не хотів допустити того, аби ця історична пам’ятка була знищена. Через аварійну підлогу в танцювальному залі,  в останні роки ми не організовували у Народному домі жодного масового заходу, не проводили дискотеки для молоді. Ризикувати життям і здоров’ям людей не можна було. І цього року справа з капітальним ремонтом підлоги у нашому приміщенні зрушила з місця. Я вважаю, що на даний час це єдиний об’єкт в районі, який так серйозно ремонтують. Майстри дуже сумлінно ставляться до своїх обов’язків. Зірвавши стару підлогу, як мовиться до нуля, вимурували ще нові додаткові колони, які укріпили металевими швелерами, утеплили підлогу, забетонували. Підлога відремонтована капітально – якісно і з гарантією. І дуже довго вона ще нам буде служити. Хоча це ще не все.  Залишається придбати крісла для глядачів в кількості 200-250 штук, зробити якісне  освітлення і монтаж сцени, гарно вбрати її. Начальник відділу культури Лілія Яворська вже привозила сюди майстра з вбирання сцени. Адже сцена – це перше, на що звертає увагу глядач перед початком концерту. Сцена створює особливий настрій та урочисту атмосферу. Надіємося, що  невдовзі й сцена в  районному Народному домі буде вбрана гарно та зі смаком. Крім цього, у приміщенні ще зроблено внутрішній туалет, проведено воду. І це також не маловажно.

За словами начальника відділу культури Турківської РДА Лілії Яворської, кошторисна вартість робіт з реконструкції районного дому «Просвіта» м. Турка (зовнішнє водопостачання та каналізація, улаштування підлоги в танцювальному залі, установлення внутрішніх санвузлів, заміна підлоги у фойє, заміна вхідних дверей) складає 1295000 гривень. Роботи виконує приватне підприємство «СЧН Житло-Буд». Є надія, що до кінця поточного року кошти будуть освоєні.

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви