В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

РОЗПОЧАТО ПІДГОТОВКУ ДО СВІТОВОГО КОНГРЕСУ БОЙКІВ

Дата: 19.12.2019 Кометарі: 0

Минулого тижня відбулося засідання правління Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків». Ключовою темою зібрання стала підготовка до чергового – Четвертого Світового Конгресу Бойків. На теренах нашого, та сусідніх з Турківщиною районів, він має пройти 31 липня – 2 серпня наступного року.

 Перед тим, як створити новий Координаційний центр з проведення конгресу, присутні вшанували пам’ять тих членів товариства «Бойківщина», які доклали багато зусиль до проведення попередніх конгресів, активно працювали на громади, але, на превеликий жаль, відійшли у вічність. Це Ярослав Сеньків, Віра Бончук, Дарія Лесик, Антон Бордун, Іван та Ірина Федорки, Василь Гринаш (Велика Британія), Микола Славич (Херсонщина).

На правлінні ми обговорили нові кандидатури, які увійдуть до складу Координаційного центру. Дуже хотілось би, щоб їх число збільшилося, тому надіємось, що хтось з активних наших громадян відгукнеться і запропонує нам свою кандидатуру для цієї благородної справи. Адже заплановано, що під час проведення Четвертого Світового Конгресу Бойків буде обговорено під час зустрічей, круглих столів, засідань відділів, комітетів, яких буде створено не менше 20,  безліч важливих питань, які стосуватимуться ролі етнічних бойків у розбудові незалежної Української держави.

На засіданні правління також зачитано листи-відповіді, які надійшли від керівників держави, обласної та місцевої влади, депутатів різних рівнів, до яких ми зверталися з проханням підтримати фінансово цей важливий міжнародний форум. Крім усього, нам хотілося б зберегти Турківщину як цілісний район, що є центром гірського Бойківського краю, і про це ми також просили у своїх листах керівників держави, але, на жаль, не все залежить від нашої громадської організації. Зокрема одержали ми листи- відповіді  з Офісу Президента України, Міністерства фінансів України, Міністерства закордонних справ, Міністерства інфраструктури. Також надіслали нам свої відповіді Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство розвитку, економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство молоді та спорту, народний депутат України Андрій Лопушанський. Відповіли на листи Львівська, Закарпатська та Івано-Франківська обласні державні адміністрації. В усіх відповідях –  добрі наміри допомогти в підготовці та проведенні Світового Конгресу Бойків. А це вже вселяє неабияку надію.

Додам також, що на  засіданні правління було запропоновано очолити оргкомітет Четвертого Світового Конгресу Бойків голові Львівської ОДА Маркіяну Мальському та голові Львівської обласної ради Олександру Ганущину.

Петро Косачевич,

голова МГО «Світовий Конгрес Бойків», директор Турківського районного Народного дому, нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України та орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, заслужений працівник культури України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви