В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

МАЛЕНЬКА МАЙСТРИНЯ

Дата: 08.01.2020 Кометарі: 0

 «Жила колись Маленька Майстриня, яка вважалася молодшою у Старшої Майстрині. Але хоча вона і була молодшою, вона так спритно кроїла, так витончено робила стібки, сукні шила з такою чарівною фантазією, що насправді вона була найкращою кравчинею в королівстві…» – такими словами розпочинається казка відомої англійської дитячої письменниці Елеонор Фарджон «Маленька Майстриня».

Кожний навчальний заклад чи дитячий садочок, гурток чи творче об’єднання, які діють в нашому районі, можуть похвалитися своїми розумними, талановитими та успішними учнями, вихованцями, гуртківцями, бо ж в кожному колективі завжди знайдеться дитина, яку ставлять за взірець іншим. У районному Будинку дитячої та юнацької творчості також є своя здібна маленька майстриня. Звати її Анна Сенета. Дівчинці 10 років, навчається Аня у 5 класі Турківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Класний керівник Жанна Гут.  А в Будинок дитячої творчості стала ходити закінчивши перший клас – до  талановитого художника, майстра пензля Богдана Ілинича, бо дуже-дуже хотіла навчитися гарно малювати.  Ще краще, як уміла. Тож гурток образотворчого мистецтва відвідує вже четвертий  рік, та згодом і цього дівчинці стало замало – тому й  записалася на гурток «Крій і шиття», до педагога Марії Бачинської. Разом з іншими дівчатками-юними кравчинями (щоправда, трохи старшими за віком), відвідує  цей гурток уже другий рік. А вдома – цікава до всього дівчинка – самотужки  займається ще й таким видом декоративно-прикладного мистецтва як орігамі – виготовляє з паперу різні речі, фігурки, робить композиції. Любить дівчина разом з рідними мандрувати лісом, збирати ягоди та гриби, слухати щебетання пташок, шум струнких ошатних ялинок, шелест трави. Відпочинок на свіжому повітрі на природі приносить їй задоволення.

 Але  з-поміж усіх цих занять найкращим відпочинком для себе, просто неймовірним задоволенням для душі, маленька турківчанка вважає сісти за стіл, взяти аркуш паперу чи альбом і малювати. Навіть коли й хвора, не розлучається з олівцем. Малювання відволікає, захоплює Анну. Найкраще їй вдається змальовувати портрети близьких, добре знайомих людей, друзів. Намалювала портрет бабусі, мами і сестрички. І, до речі, вийшли вони досить непогано. Успішно залучає до малювання й на три роки молодшу від себе сестричку Тетянку.

– А ось цього красивого оленя я змальовувала з Інтернету, – показує мені  Аня свій малюнок, збережений на телефоні. – Я маю вже 7 власних альбомів з малюнками. Деякі з них намальовані фарбами, інші – олівцями. Дуже шкода, що в нашому місті немає школи мистецтв, я би залюбки пішла туди вчитися. А ще я хочу навчитися шити. Для цього й записалася в гурток «Крій і шиття». Під керівництвом Марії Михайлівни (керівника гуртка) пошила три фартушки – мамі, собі і бабусі, та ще собі комбінезон і чотири спіднички. До однієї із спідничок  придумала футболку і корсет – вийшов непоганий костюм.  Із задоволенням його ношу. Викрійки заготовляю вдома, а шию вже тут, на гуртку, у Будинку творчості, разом із своєю наставницею..

– Хочу зауважити, що Аня, приходячи на заняття гуртка, приносить із собою багато тканини для виготовлення виробів, бо, на превеликий жаль, у нас надто бідна матеріально-технічна база гуртків, тому у неї чимало виробів, – розповідає Марія Бачинська. – І що мені особливо приємно: дівчинка дуже часто одягає речі, які пошила власними руками, що не можу сказати про інших дітей. Шиють, а ось ходити в тому, що зробили власними руками, не хочуть. Влітку постійно я бачила Аню у спідничках, які вона пошила власноруч.

Швейні вироби Ані

Анна Сенета вже брала участь у деяких конкурсах. Наприклад, у  конкурсі малюнка на асфальті, присвяченого Міжнародному дню захисту дітей, де була нагороджена призом. Також дівчинка спробувала свої сили й у природничому – під назвою  «Людина і ліс», в якому зайняла почесне друге призове місце, одержавши грошову винагороду, в сумі 400 гривень.

У листопаді минулого року в районному Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов великий ювілейний захід, присвячений 80-річчю  створення позашкілля Галичини. На нього були запрошені ветерани позашкільної роботи Турківщини. Юна майстриня Анна Сенета представила  учасникам свята свою особисту виставку швейних виробів. Присутні були у захопленні від цієї композиції.

– Дуже багато талановитих дітей, подібних до Ані, проходить, як мовиться, через наш Будинок дитячої та юнацької творчості, приносячи згодом славу та визнання рідному місту, а то й району. Повірте, не все, що дитина отримує в школі чи на уроці, може знадобитися їй у подальшому житті, – наголошує директор Будинку творчості Софія Багай. – А улюблене заняття в дитинстві в майбутньому може стати справою всього її життя. Наш Будинок творчості завжди відкритий для дітвори. Приводьте своїх дітей, онуків до нас, бо тут збуваються їхні мрії, це місце, де кожна дитина може проявити себе, свій творчий потенціал та здібності. Заняття у нас – цікаві, а педагоги – справжні фахівці своєї справи.

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви