В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ДЗВОНИ МАЙДАНУ НАГАДУЮТЬ НАМ: БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ!

Дата: 21.02.2020 Кометарі: 0

Вчора на майдані Шевченка в м. Турка, біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, відбулося віче із вшанування тих, хто  у 2014-му році пожертвував своє життя заради порятунку України. Власне,  в 20-х числах лютого, 6 років тому акція протесту Революції Гідності набрала найдраматичніших ознак – почалися масові розстріли мирних людей, які заявили на весь світ, що українська нація – велика нація і вона заслуговує на гідне життя.  Найвищого пошанування заслужили 105 патріотів, яким Указом Президента України присвоєно звання «Герой України». Серед них є й наш земляк, прапороносець Майдану, Роман Сеник.

Після вступного слова ведучих – Ірини Лоневської та Анни Ференц – отці Мар’ян та Микола відслужили панахиду. Затим слово взяв міський голова, активний учасник Майдану Геннадій Когут. Коротко він розповів про ті події, що відбувалися в буремні роки Революції Гідності, сконцентрував увагу на загрозах, які були й залишаються для України, і серед них найнебезпечніші – зради найвищих державних чиновників. До речі, й сьогодні ми бачимо це. Але, на жаль, чомусь не всі голосно протестуємо. Депутати Верховної Ради дозволяють собі не встати, коли вшановують Героїв Небесної Сотні, інші, вороги української нації, що нещодавно повернулися з вигнання, готують законопроект про дегероїзацію Небесної Сотні. І таких прикладів можна називати чимало.  А якщо ми будемо вдавати, що цього не бачимо, або недооцінювати такі дії, то дуже  швидко в державі може відбутися справжній реванш антиукраїнських сил. Про це слід пам’ятати. Дзвони Майдану щораз нагадують нам: будьте пильними!

Для того, щоб наша Україна була багата й процвітаюча й нікому в голову не прийшло змінювати хід її історії, ми справді, як наголосив Геннадій Йосипович,  мали б почати змінюватись самі. Змінювати місто, в якому живем, вулицю, по якій ходимо, зрештою, відремонтувати під’їзд, в якому буваємо по декілька разів на день, чи спільно перекрити дах будинку, який протікає. І тут треба широко відкрити очі й запитати себе: а що я зробив?

Виступила на  віче й помічник депутата  Верховної Ради України Андрія Лопушанського Ірина Кіра, провівши екскурс в недалеке минуле, поєднавши події Революції Гідності з агресією Росії на Сході України.  Вона висловила впевненість, що не дивлячись ні на що, Україна – вистоїть, й свідченням цього є перемога Революції Гідності.

Опісля керівники району та міста, представники громадських організацій поклали квіти до монумента загиблим, а  також до пам’ятних дощок Героя Майдану Романа Сеника. На жаль (і на цьому наголошували самі учасники Революції Гідності), з роками на подібні заходи приходить все менше й менше людей. Й однозначно причину цього визначити  складно. Хоч у тих, хто не прийшов, відмовок є безліч. На їхню думку, всі вони мають право на існування. На жаль…

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви