В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

МАЛОЛІТНІ ЛІСОРУБИ

Дата: 26.05.2020 Кометарі: 0

Проблема самовільних рубок на Турківщині існує давно. На словах влада, правоохоронні органи та лісівники , громадськість  ніби й борються з цим негативним явищем , але насправді результат від цього малий. Практично в кожному селі щоденно ріжуть пилорами крадену деревину, яку залюбки «підприємцям» звозять місцеві жителі. Свій незаконний промисел зазвичай виправдовують тим, що не мають за що прожити, а так продадуть наполовину дешево метр кубічний деревини і є гроші. Хоч досить часто ці гроші йдуть не на благо сім’ї, а на алкоголь. І якщо раніше цим промислом займалися дорослі люди, то зараз до нього долучаються й неповнолітні.

Так, директор ДП «Турківське лісове господарство» Василь Барабаш розповів історію, як лісова охорона  зловила, як кажуть, «на гарячому», в угіддях між селами Вовче та Шандровець трьох хлопців, одному з яких було 16 років, а двом взагалі  – по тринадцять. І поралися вони в лісі  як дорослі. Напевно, також не мають за що прожити.

Але в цій історії дивує   позиція батьків, які так легко відпускають дітей до лісу з бензопилою та  підводою. Адже знаємо, скільки нещасних випадків трапляється під час валки деревини. Та й цікаво, чи знають про подібні випадки державні установи, ті, що опікуються дітьми? Можливо хлопчаки не самі туди поїхали, а їх до цього хтось змусив. Втім, як би там не було, але їхати 13-річним до лісу – це злочинно й аморально. Найперше  – з точки зору використання дитячої праці.

Можливо, після публікації нашої замітки, компетентні органи з’ясують всі обставини і, якщо є підстави, покарають винних.

А загалом владі,   сільським активістам, депутатам варто не лише розповідати про самовільні рубки чи констатувати їх наявність, а стати на реальну боротьбу за збереження Карпат. Якщо незаконно рубають лісівники –  бити тривогу, але й не мовчати, коли в селі процвітає лісовий бізнес. А місцеві патріоти-активісти вдають, що цього не бачать, а, можливо, не хочуть створювати конфлікт з власниками пилорам.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви