З ЛЮБОВ’Ю ДО ПРОФЕСІЇ ТА ЛЮДИНИ

Професія медика — це, певно, набагато більше, ніж просто професія. Це дійсно покликання, дар Божий, без якого неможливо рятувати життя. Отже, і професійне свято, яке відзначатимуть в неділю медики, стосується не лише їх, але й кожної людини, оскільки здоров’я й життя – нерозривні. Здоров’я — це не лише благо та щастя кожного, а й безцінне суспільне надбання. Тому від працівників медичної галузі, окрім зцілення, люди очікують тепла і терпіння, душевності та розради. Ще Гіппократ сказав: «Любов до медицини йде пліч-о-пліч з любов’ю до людини». Саме такою стежиною пішли ці дві гарні, милі, симпатичні, інтелігентні, завжди усміхнені і люб’язні, медичні сестри, яких ви бачите на фото. Таким, як вони, люди довіряють найдорожче – своє життя і здоров’я, адже у будь-який час дня і ночі готові прийти на допомогу, даруючи радість одужання, у них вистачає сили і витримки творити добро.
Одна з цих миловидних сестричок – Лідія Бриндак (на фото – праворуч). Медичною стежиною крокує ось уже 28 років, а недавно відзначила свій ювілейний день народження, і, безперечно, їй було адресовано багато теплих привітань від своїх колег і знайомих, друзів. Бо справді заслуговує цього. Народилася в м. Суми. Там і навчалася, там з відзнакою закінчила медичне училище. Мала можливість в Сумах піти на роботу, в реанімаційне відділення, але все-таки вирішила приїхати на Турківщину. У Турці розпочинала свій професійний шлях разом з лікарем-педіатром Вандою Ясінською – в дитячій консультації, патронажною медсестрою, на час декретної відпустки. Потім Лідії Миколаївні запропонували постійне місце роботи в онкологічному кабінеті районної поліклініки. У нашому гірському містечку знайшла своє подружнє щастя, вийшла заміж, народила донечку Яну. До 17 лютого 2020 року працювала медичною сестрою в онкологічному кабінеті. Зараз ось уже чотири місяці, як Лідія Бриндак в РЦ ПМСД, на посаді головної медичної сестри.
– Мені надзвичайно подобається моя робота, яку справді люблю. Дістаю задоволення, коли роблю людям приємне. То такий позитив, що навіть не можете собі уявити. Людина йде вам назустріч, посміхається, а на очах – сльози радості, – каже Лідія Миколаївна. – В онкологічному кабінеті – психологічно важка робота. Лікаря-онколога на постійній ставці не було, навіть зі своїм чоловіком працювала багато разів. Тут важкий контингент хворих, де лікують, в першу чергу, словом. Працювала багато з фельдшерами, з наркотичними середниками. Різні були ситуації, але, дякувати Богу, все вирішувалося. Я й далі займаюся випискою ліків для онкологічних хворих, тільки вже наші сімейні лікарі ведуть цих пацієнтів. Важкувато, звичайно, адже прийшла сюди працювати в час пандемії коронавірусу. Як мовиться, усі проходимо такий собі бойовий шлях. Але нічого. Мені багато допомагає головний лікар Микола Яцкуляк, заступник Іван Нагайко, моя колега по кабінету Мар’яна. Усі допомагають.. Я їм за це щиро і безмежно вдячна.
Приємно вражає своєю скромністю, ввічливим ставленням до людей і напарниця п. Лідії – виконуюча обов’язків старшої медичної сестри РЦ ПМСД Мар’яна Кисіль (на фото – ліворуч).
Мар’яна Степанівна народилася в м. Ходорів. Навчалася у Львівському медичному коледжі. Вийшовши заміж (життя склалося так) молода, енергійна та перспективна медсестра приїхала працювати на Турківщину, у Карпати. Це було у 2002 році. А місцем роботи для Мар’яни Степанівни став стоматологічний кабінет районної поліклініки. Щоправда, довго не було постійності, мало не в кожному медичному кабінеті довелося пропрацювати, тож досвіду набралася неабиякого. Потім уже знайшлося й постійне місце роботи – у фізкабінеті поліклінічного відділення, але Микола Яцкуляк, головний лікар первинки, запропонував Мар’яні Степанівні йти працювати до нього, у центр ПМСД, медсестрою. Поки що п. Мар’яна виконує тут обов’язки старшої медсестри. А далі як буде – покаже час.
– Є велике бажання працювати в такому колективі, – кажуть медсестри (і, до речі, такої думки всі медичні працівники центру первинної медико-санітарної допомоги) – Хороший колектив, чудовий керівник. Умови для роботи дуже добрі. Керівництво старається йти назустріч кожному для того, щоб ми були задоволені і заробітною платою, і умовами праці. Ми забезпечені всім, починаючи від звичайної серветочки, що потрібно для лабораторії. Консультації лікарів, інші методи обстеження у нас досить хороші. Принаймні на тому рівні, на якому ми зараз є. Ввічливе ставлення до людей – основне в роботі колективу. Звичайно, що бувають різні нюанси, але стараємося виправити помилки, дослухатися до порад чи зауважень. Так як це буває на кожній роботі. У нас майже всі сімейні лікарі уклали договори з пацієнтами понад норму. Ви ж бачите, що зробили тут зі старого приміщення – красу! Тож наш головний лікар – і людина з великої букви, і добрий господар. Не просто керівник, а багато доброго в одному. А це, до речі, не кожному дано. Тож хочемо побажати напередодні Дня медичного працівника і Миколі Петровичу, і всім своїм колегам – в першу чергу міцного здоров’я, щастя, миру та спокою, тепла і розуміння близьких, мудрості і терпіння, благополуччя у родинах, невичерпної енергії та людської пошани.
Ольга Тарасенко.

Турка з висоти пташиного польоту
Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44
Ми у Facebook

Шукати на сайті
Архіви
Останні коментарі
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
Залишити відповідь