В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

НАДТО РАНО РОЗСЛАБИЛИСЯ, Коронавірусна інфекція нікуди не поділася і загрожує кожному з нас

Дата: 26.06.2020 Кометарі: 0

На початку введення карантину, три місяці тому, коли коронавірусна інфекція ще не мала швидкого поширення в Україні, ми всі, дослуховуючись до порад медиків та представників органів влади, більшменш дотримувалися визначених обмежень, у такий спосіб захищаючи себе, своїх дітей та онуків, оточуючих нас людей. Але під впливом фейсбучної інформації, де окремі писаки насміхаються, мовляв, ніякого коронавірусу немає, все це вигадки, комусь це вигідно, ми розслабились і втратили пильність. Можливо це частково й так. Втім, коли інфекцію підчепить хтось із рідних чи близьких, тоді всі ці нісенітниці виглядають популістичними і безглуздими.

Пам’ятаймо:   береженого Бог береже. Останнім часом COVID-19 досить-таки швидко поширюється не лише на Львівщині, а у нашому районі. За інформацією медиків, офіційно підтверджених  інфікованих осіб у нас , станом на 26 червня,  24. Хоча насправді, якщо б всім, хто має симптоми захворювання, зробили ПЛР-тести, ситуація була б значно гіршою. А тому не треба іронізувати, а дотримуватися всіх прописаних карантинних обмежень та, більше того, спонукати до цього близьких, рідних і знайомих. Не варто нехтувати цими нормами й закладам торгівлі, які сьогодні пускають  в приміщення покупців без масок, можна сказати, в необмеженій кількості. Чітко повинна працювати у цьому плані поліція. Порушив карантинний режим – плати штраф. Покарання гривнею – це найефективніший спосіб привести людину до порядку.

Багато розмов сьогодні ведеться й про те, де і як можна зробити тести? Чи то швидкі,  імуноферментні, а чи полімеразноланцюгові. Вкотре нагадуємо, що на базі КНП «Турківська ЦРЛ» сформовані дві бригади, які проводять швидкі тести і беруть аналізи, в разі необхідності, на два інші. Згідно наказу департаменту охорони здоров’я ЛОДА «Про організацію проведення тестування методом  ІФА», від 29.05. 2020 р., №384, аналізами, що пов’язані з  COVID-19, займається вторинка за скеруванням сімейного лікаря. Дуже часто, не знаючи того, люди звертаються до сімейних лікарів і вимагають провести їм лабораторне дослідження. Тут не зайвим буде повідомити, що первинна ланка медицини проводить наступні аналізи та дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою,  загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, електрокардіограма, вимірювання ваги, зросту, окружності талії, швидкий тест на вагітність, швидкий тест на топонім,   швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

За інформацією директора КНП «Турківська ЦРЛ» Костянтина Коробова, вчора він уклав угоду із Стрийською лабораторією, яка проводитиме тест імуноферментного аналізу. З допомогою цього аналізу виявляють наявність антитіл в організмі. Його проводять особам з симптомами  COVID-19, пневмоніями, контактними особами, медичним працівникам, що працюють з хворими на COVID-19. І якщо цей тест покаже позитивний результат, тоді людина повинна здати зразок для ПЛР-діагностики. Термін доставки зразків до лабораторії залежить від типу пробірки. Протягом 24годин  – з використанням пробірок з активатором згортання, протягом 48 годин – у разі використання пробірок з активатором згортання та розділювальним гелем. Ці тести  пацієнтам з підозрою  на захворювання COVID-19 роблять безкоштовно. А для тих, хто хоче виїхати за кордон (а там, як відомо вимагають результати аналізу на захворювання на COVID-19). Не варто оббивати пороги медзакладів, а прийти у приватну лабораторію, приміром «Унілаб», зробити ПЛР-тест,  і якщо він негативний, можна поїхати на заробітки. Щоправда, вартість тесту в межах півтори тисячі гривень.

І на завершення, вкотре нагадуємо про настільну вимогу медиків – дотримуватися карантинних заходів   вдома, на роботі, у громадському транспорті, в закладах торгівлі та на вулиці.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви