В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ЗАНАДТО РАНО РОЗСЛАБИЛИСЯ

Дата: 30.10.2020 Кометарі: 0

З понеділка, 26  жовтня, в Україні діє нове епідемічне зонування.   Майже по всій Львівській області встановлено помаранчевий рівень епідемічної небезпеки,  а в Сокальському  районі – червоний. Відповідне рішення днями прийняла на своєму позачерговому засіданні державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Турківщина також у помаранчевій зоні,  де забороняється перебування у громадських будівлях та транспорті без маски або респіратора, робота турбаз, ресторанів вночі;  дозволяється проведення масових заходів (за участі 220 осіб), за умови, що на одну особу припадає 10 м кв. площі,  діють  обмеження планової госпіталізації; відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти  можливе не більше 20 особами, та перевезення пасажирів автомобільним та громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50 відсотків місць для сидіння. Комісія зобов’язала голів РДА та міських голів посилити дотримання протиепідемічних заходів на своїх адміністративних територіях. Тому Турківська районна державна адміністрація вкотре просить жителів  району обмежити своє перебування в місцях з великим скупченням людей,  а в громадських місцях перебувати в масках і дотримуватися  дистанції (1,5 м), а також звертається до перевізників та водіїв, зокрема й до водіїв таксі, проводити постійну дезинфекцію транспортних засобів не тільки на початку, а й в кінці робочого дня.

  Перед виборами, коли Турківщина була ще в зеленій зоні,  я  разом із представником «Держпродспоживслужби» Марією Надич   відвідали  окремі торговельні точки  нашого міста, побували  у відділеннях банків, на автовокзалі, щоби пересвідчитися, чи  дотримуються правил карантину наші громадяни. З побаченого склалася думка, що ми  всі  і зарано розслабилися. І якби довелося накладати на порушників карантину штраф, як це вимагає закон (де, до речі, сума чимала –  починаючи від 17 тис. грн. й аж до 54 тис. грн.), то їм  було б непереливки.

Якщо у кожному з  відвіданих магазинів  були  в наявності  антисептики, приготовані  для відвідувачів,   на дверях  –  інформаційні стенди  із закликом не заходити в приміщення без захисної  маски,  то  відносно  самого носіння масок як  покупцями, так і деякими продавцями, наявності спеціальних  дистанційних розміток у торгових залах, похвалитися могли далеко не всі. Так у супермаркеті «Рукавичка» касири  обслуговували   клієнтів  та продавці м’ясного відділу  працювали  в масках і рукавичках,  натомість основна маса людей, які  на той час  перебували у приміщенні,  була без масок.  Адміністратор Андрій Павлик поскаржився, що  відвідувачів магазину дуже важко заставити одягнути маску в  приміщенні, більшість з них просто не реагує на зауваження.  Але чомусь  в магазині  «Секонд-хенд», що в центрі міста,   заставляють всіх одягати маски, без неї туди просто нікого  не впустять.  Це вже, вочевидь, залежить від відповідальності кожного власника магазину або ж  продавця. Також без масок були відвідувачі й  в  «Соціальному  магазині». В ньому, до речі,  не було  й спеціальних розміток, які б вказували   покупцям на дотримання  відповідної дистанції.  Без маски працювала  продавець   на касі в гуртівні продовольчих товарів, що знаходиться  в центрі міста, на площі Ринок,   недалеко  пам’ятника Степану Бандері.  Жінка  взагалі   поставилася до нас агресивно: звернула увагу  на те, яке ми маємо право проводити такий рейд, а дотримуватися карантинних вимог буде  у випадку, якщо  матиме  для цього   спеціально офіційне  розпорядження. У масках, у своєму магазині, працювали підприємці подружжя Василь і  Марія Пастухи, а ось своїм підопічним, продавцям  продуктового магазину,  їм довелось зробити зауваження, щоби одягнули маски.  Торгували без масок й у магазинах приватного підприємця  Сергія Сіданича, Володимира  Марковича, у магазині «Ваш дім»  Івана  Синичича, магазині «Марина», що розташовані  по вул.Міцкевича.  Хоча в сусідньому  магазині «Автотовари» в масці торгував  Сергій Яцкуляк, а в магазині, де продавав  Анатолій Славич, ще й знаходилася на прилавку пачка масок – для  тих покупців, хто їх не має. У масці та рукавицях працювала продавець  у продуктовому магазині підприємця Олександра Ільницького, є розмітки та дотримуються   вимог карантину продавці у магазині «Копієчка», що в  центрі  міста.    Щоправда,  побували   ми  тільки в деяких  магазинах, але, думаємо, що   майже   подібна  ситуація  була й  в інших. Якщо продавці ще сяк-так одягають  маски і працюють в них, то люди, які заходять в магазин,  зовсім нехтують цим правилом.

 Усе добре   налагоджено з дотриманням карантинних  вимог  у банках. Так біля банкомату «Ощадбанку»  на вулиці стояло кілька осіб, але відповідної дистанції вони дотримувалися, а в саме приміщення банку впускали  лише по 5 осіб.  Всередині банку також усі  працювали і перебували в масках,   всюди  в операційних залах були антисептики. По четверо  клієнтів впускали й  у приміщення «Приватбанку». «Ми ретельно, за графіком, проводимо дезинфекцію приміщення,  – каже  керуюча Лідія Бончук. –  Адже не  маємо права не дотримуватися санітарних вимог, до того ж все фіксують  камери відеоспостереження. Також   раз в тиждень до нас приїжджає спеціальна бригада одного з комунальних підприємств області, яка проводить  дезинфекцію приміщення. Невиконання протиепідемічних вимог тягне за собою величезні  штрафи, а ми цього не хочемо. Та й здоров’я наших клієнтів, працівників  банку – понад усе».

Побували ми  того дня й на міському  автовокзалі.  Єдиний автобус, який на той час стояв на стоянці – «Турка-Львів»,  не був переповнений  пасажирами, хоча більшість з них сиділи в салоні  без масок. Сам водій Іван Буй, був у масці. Надіти маску, як  нам сказав, він просить кожного пасажира. Але    не всі прислухаються до його вимог.

Пік епідемії вірусних захворювань, в тому числі й коронавірусу в Україні, очікують у кінці листопада. «Лікарні переповнені і кожен день ми бачимо зростання захворюваності. Сподіваємося, що громадяни та влада почнуть до цієї проблеми ставитися серйозно. Як відомо, один хворий заражає чотирьох здорових. То ж кількість інфікованих збільшуватиметься», –  наголошують лікарі-епідеміологи Національної експертної групи з інфекційного контролю.

Днями відомий український  інфекціоніст, доктор медичних наук Ольга Голубовська звернулася до «ковідоскептиків», закликавши  дотримуватися протиепідемічних вимог. У своєму Facebook лікар розповіла про те, що відбувається сьогодні в українських лікарнях. Медики не мають жодної хвилини спокою ані вдень, ані вночі.

«Ви не бачите, що відчувають пацієнти, які шукають собі ліжко з киснем. Ви не бачите, як працюють реаніматологи, тягаючи балони з киснем у відділення, де падає його тиск, тобто ВСІ важкі пацієнти опиняються на межі загибелі. Ви не бачите, як важкі виснажені хворі знімають з себе маску з киснем, щоб померти, причому роблять це тихо, вночі, щоб ніхто не бачив… як гинуть порівняно молоді люди, які вже йдуть на поправку, від тромбозів…  важко, коли в одній родині помирають кілька людей … причому не завжди найстаріші…», –  зазначила вона.

На Турківщині, з початку  пандемії на Covid-19 уже захворіло, станом на 29  жовтня, 118  осіб. Тож не нехтуймо  простими правилами безпеки у боротьбі із  коронавірусом. Бережімо себе і своїх рідних.

Ольга Тарасенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви