НАД ДОХІДНОЮ ЧАСТИНОЮ ДОВЕДЕТЬСЯ ДОБРЕ ПОПРАЦЮВАТИ, ТОДІ З ВИДАТКАМИ НЕ БУДЕ ПРОБЛЕМ

У четвер, 24 грудня, відбулася, можна сказати, перша бюджетна сесія Турківської міської ради, яка сьогодні об’єднує не лише місто, але й половину сіл району, і є однією із двох територіальних громад. Важливо відзначити, що під час підготовки бюджету було проведено значну консультативну та аналітичну роботу, проаналізовано всі джерела надходження і виважено всі необхідні видатки.
Бюджетне питання було найважливіше на цій сесії і , власне, тому до нього була прикута особлива увага як представників депутатського корпусу, так і розпорядників коштів. А допоки в міській раді ще не запрацював фінансовий відділ, доповідала по бюджету головний бухгалтер міськради Оксана Бончук. Спершу вона в деталях зупинилася на дохідній частині, обсяг якої, без урахування міжбюджетних трансфертів (це ті кошти, що надійдуть як субвенція з обласного бюджету), визначено в сумі 76 млн. 441 тис. грн. У бюджеті основну частку в доходах загального фонду становитимуть надходження податків та зборів на доходи фізичних осіб (77,2 відсотка). За прогнозами, 900 тис. грн. в бюджет надійде рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.
Прогнозовані надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, визначених згідно діючого законодавства, становитиме 1 млн. 200 тис. грн. Щодо акцизного податку вироблених та ввезених в Україну підакцизних товарів, з урахуванням надходжень від реалізації пального, ця прогнозована сума становитиме 2 млн. грн.
Розрахунок прогнозної суми плати за землю та орендної плати на наступний бюджетний період – як від юридичних, так і від фізичних осіб – становить 3 млн. 500 тис. грн. Плата за нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в розрізі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, становить 1 млн. 285 тис. грн. Туристичний збір заплановано в сумі 12 тис. грн., а ось прогнозна сума єдиного податку на 2021 рік становить 8 млн. 200 тис. грн. Півмільйона гривень може одержати громада за надання адміністративних послуг.
У загальному фонді місцевого бюджету прогнозують надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває у міській комунальній власності, в сумі 200 тис. грн. Державне мито – 30 тис. грн., інші надходження – 40 тис. грн. Прогнозні показники зазначених платежів визначено з урахуванням фактичних надходжень у 2019 році та очікуваних до кінця 2020 року. Власних надходжень бюджетних установ, що утримуються за кошти міського бюджету, може надійти в сумі 740 тис. грн.
Щодо доходів спеціального фонду, то тут можна розраховувати на 45 тис. грн. екологічного податку.
Доповідачка звернула увагу й на суми, які надійдуть до бюджету як офіційні трансферти від органів державного управління. Сюди увійдуть: освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – в сумі 95 млн. 625 тис. грн., базова дотація в сумі 19 млн. 300 тис. грн.., субвенція місцевих бюджетів іншим міським бюджетам в сумі 800 тисяч грн., дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок додаткової дотації з державного бюджету – 1 млн. 551 тис. грн.
Значну увагу в доповіді було приділено й видатковій частині. І це, власне, найбільше цікавило депутатів, та й розпорядників коштів, що були запрошені на сесію. Отже, загальний обсяг видатків міського бюджету на 2021 рік затверджено, з врахуванням міжбюджетних трансфертів, в сумі 194 млн. і майже 122 тис. грн. В тому числі видатки по загальному фонду – 193 млн. і майже 337 тис. грн., по спеціальному фонду – 785 тис. грн.
При формуванні показників видатків міського бюджету враховано підвищення розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 року до 6 тисяч гривень, а з 1 грудня 2021 року – до 6 тис. 500 гривень, підвищення розміру прожиткового мінімуму на одну особу на рівні 2 189 гривень – з 1.01. 2021 року, 2294 грн. – з 1.07. 2021 року, 2393 гривні – з 1.12. 2021 року. Також враховано встановлення посадового окладу працівників першого тарифного розряду на рівні не менше як прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня 2021 року – 2270 гривень. Обраховано нарахування на заробітну плату в розмірі 22 відсотків від фонду оплати праці.
Далі доповідачка конкретніше зупинилася щодо витрат по розпорядниках коштів. Зокрема, на утримання виконавчого апарату міської ради затверджено видатки із загального фонду – в сумі 18 млн. 536 тис. грн., із них видатки на заробітну плату – 13 млн. 546 тис. 275 грн., на комунальні послуги та енергоносії – 830 грн., на утримання апарату відділу освіти, культури та туризму заплановано 1 млн. 537 тис. грн.., а на утримання фінансового відділу (6 штатних одиниць) – 1 млн. 717 тис. грн.. З них видатки на заробітну плату – 1 млн. 400 тис. грн.
Щодо соціального захисту та соціального забезпечення, то видатки тут затверджено в сумі 2 млн. 453 тис. грн.. 1 млн. 120 тис. грн.. буде витрачено на забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування, решту коштів підуть на інші заходи в сфері соціального захисту та соціального забезпечення.
У галузі освіти на дошкільні заклади (3 ДНЗ) затверджено 8 млн. 220 тис. 998 гривень. Для надання загальної середньої освіти (20 шкіл) – 122 млн. 362 тис. 905 гривень, надання позашкільної освіти (БДЮТ, ДЮСШ «Юність» та інклюзивно-ресурсний центр) – 4 млн. 172 тис. 437 гривень. Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти ( централізована бухгалтерія та група обслуговування) – 2 млн. 491 тис. 970 гривень. За рахунок міського бюджету буде проводитися утримання обслуговуючого персоналу та проводитимуться інші видатки з утримання загальноосвітніх закладів, навчально-виховних комплексів.
Освітньої субвенції передбачено з державного бюджету об’єднаній громаді в сумі 95 млн. 625 тис. грн. – на заробітну плату з нарахуванням для педагогічного персоналу. На харчування дітей у дошкільних закладах видатки визначено в сумі 1 млн. 170 тис. грн., а на харчування дітей у школах – 2 млн. 380 тисяч 550 гривень.
Враховуючи те, що фінансування медицини здійснює Національна служба здоров’я України, згідно укладених декларацій та за пролікованого хворого, кошти на медицину у міському бюджеті є незначними: 2500 тис. грн. – на оплату енергоносіїв та комунальних послуг, 650 тис. грн. – на безкоштовні медикаменти.
У галузі культури видатки затверджено в сумі 15 млн. 742 тис. 125 гривень, у тому числі на школи естетичного виховання дітей – 5 млн. 123 тис. 325 грн., забезпечення діяльності бібліотек – 3 млн. 647 тис. 600 грн., забезпечення діяльності народних домів – 4 млн. 945 тис. 300 грн., інші заклади – 617 тис. 100 грн., на забезпечення діяльності музеїв та організацію виставок – 140 200 гривень, фінансова підтримка засобів масової інформації (студія «Карпатський гомін» ) – 500 тис. грн., 200 тисяч гривень визначено для проведення фінансової підтримки спортивної діяльності.
Важливим розділом видаткової частини є благоустрій. На це передбачено чуть більше шести мільйонів гривень, в т. ч. оплата праці та нарахування на заробітну плату працівників – 2 млн. 680 тис. грн., організація благоустрою населених пунктів – 2 млн.853 тис. грн.., 460 тисяч гривень – на вуличне освітлення та 15 тисяч гривень – на заходи, пов’язані із програмою «Безпечне місто».
Як і обіцяв у час передвиборчої кампанії міський голова Ярослав Паращич, 5 млн. грн. виділено на ремонт автомобільних доріг, а на програми місцевого значення – 1 млн. 563 тис. грн. 30 тис. грн.. передбачено як членські внески в Асоціації міст Львівщини.
Важливою складовою бюджету є й прийняття 29 програм, загальним кошторисом 14 млн. 499 тис. 500 грн. Зокрема це «Програма з надання одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, учасникам бойових дій АТО/ООС та членам сімей загиблих, виплата допомог на поховання, щомісячної адресної допомоги громадянам, які досягли 100-річного віку, надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг» (655 тис. 500 грн.), «Програма надання пільг населенню (крім ветеранів війни і праці, військової служби, органів внутрішніх справ та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) на оплату житлово-комунальних послуг» (40 тис. грн..), «Програма сімейної гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми» (3 тис. грн.), «Програма пільгового перевезення окремих категорій громадян автомобільним та залізничним транспортом» (380 тис. грн.). «Програма благоустрою Турківської міської ради», як уже було сказано, 6 млн. грн., «Програма розвитку доріг комунальної власності» (5 млн. грн.) ,Програма підтримки студії радіомовлення «Карпатський гомін» (500 тис. грн.), «Програми місцевого значення на 2021 рік» (1 млн. 563 тис. грн.) Про це також йшлося вище. «Програма національний план дій щодо реалізації конвенції ООН про права дитини на період до 2025 року» (15 тис. грн.), «Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування на 2021-23 рр.» (240 тис. грн.), «Програма пільгового протезування зубів для інвалідів війни, учасників АТО, учасників бойових дій та інших декретованих груп населення, які мають на це право» (40 тис. грн.), «Програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та техногенного та природного характеру на 2021 рік» (33 тис. грн.), «Програма забезпечення проведення призову на військову службу до лав ЗСУ на 2021 рік» (30 тис. грн.), «Програма висвітлення діяльності Турківської міської ради у ЗМІ на 2021 рік» (200 тис. грн.), «Програма організації громадських та інших робіт тимчасового характеру на території Турківської міської ради на 2021 рік» (150 тис. грн.), «Членські внески Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон-Карпати-Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку» (30 тис. грн.), «Програма забезпечення вручення фізичним особам податкових повідомлень, рішень на оплату майнових податків» (100 тис. грн..), «Програма ремонту автомобільного моста на вул.. Лан с. Присліп» (140 тис. грн.), «Програма оплати виконаних суспільно корисних робіт» (40 тис. грн..), «Програма на проведення заходів, відзначення свят на т території Турківської міської ради – День міста, Свято меду, День Дністра» (300 тис. грн.), «Програма «Безпечне місто» (15 тис. грн.), «Програма підтримки прикордонників» (30 тис. грн.), «Програма охорони навколишнього середовища на території Турківської міської ради» (20 тис. грн.), «Програма збереження культурної спадщини на території Турківської міської ради на 2021 рік» (20 тис. грн.), «Програма для виготовлення землевпорядної та містобудівної проектно-кошторисної документації для учасників АТО на 2021 рік» (50 тис. грн.), «Програма розроблення генеральних планів на території Турківської міської ради на 2021 рік» (100 тис. грн.), «Програма створення містобудівного кадастру Турківської міської ради на 2021 рік» (10 тис. грн.).
Сесія розглянула і цілий ряд майнових та господарських питань, які пов’язані із життєдіяльністю громади. Про найважливіші з них напишемо в наступному номері газети.
Цього для відбулася й сесія Боринської селищної ради, яка також затвердила основний фінансовий документ. Про це також в наших наступних публікаціях.
Василь Васильків.

Турка з висоти пташиного польоту
Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44
Ми у Facebook

Шукати на сайті
Архіви
Останні коментарі
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
Залишити відповідь