В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

«МИ ЗАХИЩАЛИ УКРАЇНУ, А ДЕЯКІ ПІДПРИЄМЦІ ДЕРИБАНИЛИ ГРОМАДСЬКЕ МАЙНО»

Дата: 04.02.2021 Кометарі: 1

Ще не забулася  смертельна дорожньо-транспортна пригода в м. Турка, по вул. Молодіжна. Тоді в мережі Інтернет розгорілися дискусії на предмет того, хто винен і що треба робити. Як завжди, знайшлося багато мудрагелів, які пробують дати пораду, як можна навести порядок в місті з так званими гонщиками. Зрозуміло, що випадок обернувся трагедією не лише для родини загиблої дівчини, а й для близьких і рідних хлопця, що спричинив  ДТП. Співчуваючи їм, намагаюся зрозуміти причини цього та подібних випадків і, як на мене, вони очевидні. Найперше має бути належний контроль з боку поліції, а, по-друге, у таких ситуаціях ми не бачимо осуду громадськості. Для прикладу, коли в минулому році молоді люди, можливо напідпитку  або й обкурені, заїхали машиною на сходи біля     пам’ятника Шевченку, до того ж виклавши в Інтернет фото з надписом «Ніхто, крім нас!» Тоді поліція зробила свою справу, а громада промовчала: мовляв, молоді люди, хто не був таким? А якби батьки тих дітей понесли серйозне покарання, найперше – фінансове, і це мало б розголос в громаді, думаю, що дехто б задумався, купляючи для свого чада автомобіль або ж дозволяючи йому ганяти на великій швидкості вулицями міста. Але це – для роздумів.

І ще коротка статистика: у минулому році працівниками Турківського відділення поліції за керування транспортними засобами у нетверезому стані було складено 85 адміністративних протоколів. Із них лише 54 особи притягнуто до відповідальності.

Мене та моїх  друзів обурив допис у Фейсбук Романа Мельника, який  вважає: якщо міським головою  став учасник АТО Ярослав Паращич, нехай організовує  побратимів і наводить порядок в місті. Я не розумію, як йому в голову могла прийти така маячня. Допустимо, ми організуємося, та й навіть зупинимо автомобіль, який перевищує швидкість. І що дальше? На якій підставі, яке покарання ми можемо визначити для порушника? Усе це буде виглядати як самоуправство, що немає нічого спільного із законом. У цьому контексті я хотів би порекомендувати  підприємцям самоорганізуватися і наводити порядок. Та ні, їм це не вигідно. Пригадую час ще коли служив у міліції, тоді на ринку було багато крадіжок. Ми вийшли з пропозицією до підприємців укласти угоду з патрульними, які б охороняли об’єкти, працювали над тим, щоб таких випадків було якомога менше. Тоді ніхто з них не погодився на це. А для чого витрачати зайві гроші? Інший випадок: у 2016 році ми вийшли з ідеєю створити (частково за кошти підприємців) муніципальну дружину, до якої увійшли б й учасники АТО. Вона б стежила за дотриманням правил вуличного руху та займалася боротьбою з незаконною торгівлею, яка в нашому місті на кожному кроці. Але знову ж таки цього нікому  не треба.

Не хочу бути оригінальним, але можу порадити  Мельнику: перше, аніж давати пропозиції, поглянути на себе. Що я зробив для міста, а не для власної вигоди? Взяти хоча  б ставок, який, можна сказати, украв у громади. Щоправда, зараз  він каже, що все законно, має кадастровий номер на ОСГ. Так, якщо ОСГ, то чому він не садить там картоплю, а використовує як водойму? Інше питання: для чого загородив територію, закривши доступ до громадського ставка і перекрив до нього доступ води? Може він не знає, що це заборонено законом? Ось тут  треба вести мову про порядність і порядок, а не витикати пальцем і рекомендувати учасникам АТО, що робити. На початку російської агресії ми зробили свою справу – зупинили ворога і захистили Україну, добровільно пішовши на фронт.  У цей час  деякі підприємці дерибанили громадське майно.

Микола Коноваленко,

ГО «Учасники АТО Турківщини» (на фото).

  • Микола :

    Автомобілі не проходять техоглялу, то не є секрет. Я живу біля дороги. Від того гулу болить голова. Ну має ж бути якась координація, в неділю біля церкви, наприклал. Після служьи зібралися люди на раду. Ага треба стільки продуктів, стільки матеріалів. Склалися, замовили велику машину, закупилися, привезли, розгрузили, за решту випили каву і спокій. А то щагрузять на свою ласточку півтони, пас свище, вихлопна волочиться, але я їду. Зараз є зима, людина тоже цілий рік не в карти грала, хоче трохи відпочинку. І ще понапроводили тих інтернетів, Ви ж видите, що в нас місцевість не та. Ну на якого тобі той інтернет. А від нього хвилі ідуть, в голові не шумить. Та вдома є телевізор. Так бодай через 10-ту хату. Кажуть, що в нас влада погана. Шість років війна іде і рік ковід. Діти перший клас закінчили. А якось буде. А потім чому так сталося. Так мають бути хоч якісь правила. Якщо я не можу приказати, я можу настійливо РЕКОМЕНДУВАТИ дотримуватися якихось певних правил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви