В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ЗА КОШТИ ПІДПРИЄМЦІВ ОСВІТИЛИ МІСТ

Дата: 03.04.2021 Кометарі: 0

По-різному можна відноситися до ідеї освітлення мостів в м. Турка. Для когось це  безглуздя та й взагалі непотрібна  справа. Проте є багато людей, що сприймають цю ініціативу як позитив. Все ж як-не-як, а щось таки робиться. Та більше того, коли освітлення проведено без залучення жодної бюджетної копійки,  ця справа заслуговує на увагу.

Але давайте по порядку.  Перший міст (між майданом Шевченка та площею Ринок) освічували за кошти місцевого бюджету, а вже наступний (по вул. Молодіжна, біля пожежно-рятувальної частини) – це добра воля та фінансова підтримка підприємців, як і міст по вул. Василя Стуса. Сьогодні як організатор останнього проекту хочу прозвітувати як про закуплені матеріали, так і про зібрані та витрачені кошти. Наперед щиро дякую багатьом підприємцям, які без жодних «але» давали кошти, а відтак схвально віднеслися до ідеї. Щоправда, були деякі зауваження до проведення робіт, зокрема куди має проходити кабель (зверху, як це було зроблено, чи варто було б заховати його в короб, щоб перехожий не бачив його). Чимало підприємців, даючи кошти, наголошували на тому, що не треба оприлюднювати їхніх прізвищ. Але назвати одних, а не назвати інших – це буде нечесно. Нехай люди знають всіх, хто вболіває за міські справи.

Загальний кошторис освітлення моста – 9161 гривня. А кошти дали:  Ірина Кіра  – від депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського (1000 гривень);  ПП «Редакція газети «Бойківщина»  (600 гривень);  підприємці, що мають бізнес по вул. Міцкевича: Богдан Мельник, Ігор Доротич, Ігор Кузьо, Володимир Бегей, Микола Денисов, Олег Лутчак, Віктор Цолиган, Анатолій Славич, Оксана Ільницька,  Іван Синичич, Мар’ян Марич (по 300 гривень);  директор БТФ «ЧерТур» Василь Чернянський, директор ПП «Тур-Авто», депутат Самбірської районної ради Роман Думич, підприємець Володимир Маркович (по 500 гривень);  підприємець Андрій Бабій (400 гривень);  підприємці Михайло Кріль та Василь Гуй (по 300 гривень);  підприємці Людмила Савка, Стефанія Маркович, Людмила Фазан ( по 200 гривень);  підприємець Руслан Шиян (625 гривень); підприємець   Сергій Сіданич (536 гривень). Сума двох останніх – це погашення залишкових коштів по тих  накладних, за якими вони відпускали матеріали. Власне  тому вона не є заокругленою. Через свого помічника Оксану Куриляк  90 м кабелю СІП передав для освітлення моста депутат обласної ради Юрій Доскіч.

«Щира дяка всім, хто був небайдужим. Як кажуть, нехай не міліє їхня криниця доброти, а все зроблене для блага людей повертається їм сторицею». Такими словами подякував меценатам голова Турківської міської ради Ярослав Паращич.

І на завершення, коротко про те, чи варто освітлювати мости? Я належу до тих,  хто підтримує цю ідею. А скептикам, які стверджують, що це зайві витрати електроенергії, скажу, що в нашому місті є вулиці чудово освітлені, але там практично не проживають люди. Тут економію не бачимо, або не хочемо бачити. А в центрі міста, де щовечора гуляють люди, мости направду виглядають красиво і комфортно, хочемо економити. Думаю, якби міст по вул. В. Стуса був освітлений минулого року, то, очевидно, недоумки на свято Андрія побоялися б трощити чавунні поручні. Що не кажіть, а хтось на освітленій території міг би їх побачити. Світло, як відомо, відлякує не лише хуліганів, а й злодіїв.  Якщо хтось думає по-іншому, може висловитися на сторінках нашої газети.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви