В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

БАГАТО ЗАПИТАНЬ ЧЕКАЮТЬ СПРАВЕДЛИВОЇ ВІДПОВІДІ

Дата: 02.08.2021 Кометарі: 1

Наступного тижня в громадах Турківщини   відбудуться конкурси з відбору на посаду керівників закладів загальної середньої освіти. Природно, що люди активно обговорюють заявлених на конкурс кандидатів.  Виникає дуже багато запитань: чи будемо ми  намагатись щось змінити в суспільстві,  в  наших громадах, в   освітянських колективах та зокрема в собі?

Новим Законом України «Про повну загальну середню освіту» передбачено, що директор школи може очолювати колектив найбільше 12 років, то чому в нашому житті прижилася тенденція «вічних директорів», подібних до   генсеків радянського часу.

 Чи створимо здорову конкуренцію в колективах? Насамперед, чому  керівники-пенсіонери не підготували собі наступників, з якими могли б позмагатися в чесній боротьбі та передати набутий досвід багаторічної праці. Відсутність конкуренції спричинило те, що в окремих колективах на конкурс подались лише по одному конкурсанту.

Ще більше запитань до   формування  конкурсних комісій. Засновник  формує та затверджує конкурсну комісію, чисельністю від 6 до 15 осіб, до складу якої на паритетних засадах увійшли: 2 депутати, 2 представники із забезпечення якості освіти, 2 представники громадських організацій. Деякі члени конкурсних комісій згадали про громадські організації саме напередодні конкурсу на посаду керівників шкіл. Виникає питання  й до тестових завдань, які будуть проходити конкурсанти, їх змісту та їхньої конфіденційності, адже готують  їх працівники відділів освіти, і саме працівники відділу освіти є членами конкурсної комісії.

 Тому виникає сумнів, що саме наближені особи можуть бути ознайомлені із заготовленими завданнями. Ніхто не може бути впевнений у доброчесності тих людей, які готували такі завдання.

Виникає запитання: чому в комісіях відсутні депутати від тих сіл, де обирають директора, представники від батьківських рад даних шкіл?

 Є запитання й до голів конкурсних комісій, які в різні часи очолювали відділ освіти.

І наостанок запитання до читачів: коли б ви були членом конкурсної комісії, кому віддали перевагу –  попередньому  директору, якого обирають терміном на 6 років, чи новопризначеному, який обирається терміном на 2 роки?

Небайдужі педагоги.

  • Наталія Гошівська :

    Хай би небайдужа пкдагогиня краще вивчала законодавчу базу, тоді б знайшла відповідь на свої запитання.А газеті побажання- публікувати письмово висловлені роздуми громадян із вказівкою їх прізвищ, аби дописи не були подібними на сумнозвісні колишні анонімки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви