В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

ДО ДИРЕКТОРСТВА – ЧЕРЕЗ КОНКУРС (ВІДЕО)

Дата: 06.08.2021 Кометарі: 1

Якось незвично бачити в ролі складача іспитів досвідченого педагога,  який  завжди був екзаменатором. По правді кажучи, два дні спостерігаючи за конкурсом  на посаду директора, я вкотре ствердився в думці, що будь-який іспит – це хвилювання. Для когось неприховане, а для когось завуальоване  під таку собі впевненість на публіку, хоч в очах можна побачити: а чи все мені вдасться.

Другого та третього серпня відділ освіти, культури та туризму Турківської міської ради  на конкурсній основі обирав керівників шістьох навчальних закладів. У перший день демонстрували свої знання бажаючі осідлати директорське крісло Хащівського ЗЗСО, Лімнянського ЗЗСО ім. Р.Мотичака та Мельничненської гімназії. Конкурс включав три етапи. Перший – 30 тестових завдань,   кожне з яких оцінювали одним балом. Якщо претендент набрав би менше 15-ти, до наступного етапу його б не допустили. Другий етап – ситуативне завдання, яке оцінювали за трибальною системою. У разі набрання лише одного бала, конкурсант вибував з подальшої боротьби. І третій етап –  публічна презентація. Оцінювали  від 1 до 5 балів.

Так, після завершення першого етапу, конкурсанти отримали такі бали: Федір Крись, єдиний кандидат на посаду директора Хащівського ЗЗСО, – 26 балів; Леся Морквич та Галина Іжик, претенденти на директорування у Мельничненській гімназії,  – відповідно, 25 та 28 балів; Ярослав Тирик та Микола Цюпа, що змагалися за посаду  керівника в Лімнянському ЗЗСО І-ІІІ ст.  ім. Р. Мотичака, отримали, відповідно, 23 та 29 балів. Таким чином, серед всіх конкурсантів лідером став Микола Цюпа. А міг він набрати й 30 балів, але конкурсна комісія не дозволила йому виправити відповідь на одне запитання. До слова, будь-які виправлення тут не дозволяли.

Зрозуміло, що до наступного етапу – вирішення ситуативного завдання – були допущені  всі конкурсанти. А звучало воно так: «До директора школи звернувся один із батьків з вимогою замінити в класі, де навчається його син, вчителя (класного керівника). Які Ваші дії?» Тут найкращі результати (а це середньоарифметичний підсумок оцінок всіх шести членів конкурсної комісії) показали Ярослав Тирик та Леся Морквич. Вони  отримали по 2,16 бала. Троє інших – по 2 бали.

Очевидно складніше членам конкурсної комісії було оцінити презентацію  кожного  з претендентів, адже тут не було викладеної інформації на листочку, а все потрібно було сприймати візуально, через слайди з проектора, та на слух. На завершення кожному з претендентів було задано по декілька запитань. Оцінки  (також середньоарифметичні) за третій етап були такими: Федір Крись – 2,8 бала; Ярослав Тирик – 3,3 бала; Галина Іжик – 3,6 бала;  Леся Морквич – 3,5 бала і Микола Цюпа – 3, 8 бала. Відповідно, за підсумками всіх трьох етапів,  бали такі: 30,8 (Федір Крись), 28,46 (Ярослав Тирик), 33,6 (Галина Іжик), 30,66 (Леся Морквич). Ну, й одноосібним лідером став Микола Цюпа – 34,8 бала. Отже, стає зрозумілим, що конкурсна комісія на керівні посади рекомендувала в  Лімнянському ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Р. Мотичака  – Миколу Цюпу, у Хащівському ЗЗСО І-ІІ ст. – Федора Крися та в Мельничненській гімназії – Галину Іжик.

ВІДЕОЗАПИС ПЕРШОГО КОНКУРСНОГО ДНЯ ТУТ

Також злагоджено пройшов конкурс і наступного дня, де на директорування претендували: у Турківській гімназії №2 (Середня Турка) – Оксана Фролова та Лілія Гладиш. Відповідно, у першому етапі вони здобули 30 та 22 бали. У Жукотинському ЗЗСО І-ІІ ст. за посаду боролися Богдан Макаришин та Іван Будз. Отримані бали – 28 та 27. І по Ісаївській гімназії – Марія Федяй та Марія Галишин (відповідно, 29 та 23 бали). Лідером  у першому етапі стала Оксана Фролова.

Ситуативне завдання звучало так: «До Вас як до директора навчального закладу звернулися батьки з проханням перевести їхню дитину, учня 4 класу, на екстернатну форму навчання. Що Ви повинні враховувати для прийняття рішення?». Найбільше балів тут також набрала Оксана Фролова – 2,5. Її конкурентка, Лілія Гладиш, – 1,8 бала. 2 бали – Марія Галишин, по 2,2 бала – Богдан Макаришин та  Марія Федяй, 1,5 бала – Іван Будз. Презентацію, відповідно, журі оцінило так: Лілія Гладиш – 4,2 бала; Оксана Фролова – 4,7 бала;  по 3 бали отримали претенденти на директорування в Ісаях – Марія Федяй та Марія Галишин; 3,8 бала – Богдан Макаришин та 3,2 бала – Іван Будз. А в загальному підсумку бали такі:  37,2 – Оксана Фролова, 34,2 – Марія Федяй, 34 – Богдан Макаришин, 31,7 – Іван Будз. І по 28 балів отримали Лілія Гладиш та Марія Галишин. Отже, до директорування рекомендовані Оксана Фролова, Марія Федяй та Богдан Макаришин.

Всі роботи конкурсантів передано на збереження, а самі вони можуть протягом 5 днів, якщо не згідні з рішенням конкурсної комісії, звернутися з апеляцією. Наразі нам нічого не відомо, чи хтось використає таку можливість. А загалом, якщо оцінювати візуально, конкурси пройшли організовано, без конфліктів.  Хоча, як на мене (це особиста думка), дещо могло бути по-іншому. Зокрема, перший етап варто було організувати виключно в таємному режимі з використанням комп’ютера. Для прикладу,  з 200 запитань, що є в переліку, комп’ютер вибирає 30 кожному претенденту і той має годину, щоб на них відповісти. Так було б об’єктивніше.

Інше питання. Деякі претенденти досить чітко та й занадто мудрими словами висловлювали свої міркування в презентації. А коли члени конкурсної комісії задавали простенькі запитання,  вони ставали дуже розгубленими й не могли добрати відповідь на них.  Це також інформація для роздумів. Хоча хочемо наголосити, що   свої міркування про проведення конкурсу, без образ конкурентів чи членів конкурсної комісії, може висловити будь-хто.

ВІДЕОЗАПИС ДРУГОГО КОНКУРСНОГО ДНЯ ТУТ

А для тих, хто має терпіння переглянути відео обох конкурсних днів (тривалість кожного – по декілька годин), це може зробити на сторінці Газета “Бойківщина” у Фейсбук (facebook.com/boykivshchina.info), або на YouTube-каналі “TourTV”.

У наступному номері газети ми подамо інформацію про конкурсний відбір по навчальних закладах Боринської селищної ради. Проходить він також два дні – 5 та 6 серпня.

Василь Васильків.

  • Орест :

    Пороздавали всім, кому треба, відповіді на тестові запитання, от і набрали по 30 балів. Власне, ніяких несподіванок. Кого хотіла бачити міська влада на посадах директорів, ті ними і стати. Така справедлива влада прийшла, що то капець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви