ШКОЛИ ПРИСТУПИЛИ ДО НАВЧАННЯ . А чи обійдуться без карантину?

Першого вересня тисячі дітей по всій Україні сіли за парти, у традиційному звичному режимі. Хоч останнім часом, у зв’язку з епідемією Covid-19, традиційне навчання стало рідкістю. По декілька місяців школи були на карантині, а навчальний процес переходив в онлайн. По правді кажучи, з багатьма вчителями мав нагоду спілкуватися на предмет того, як їм працюється дистанційно. І не знайшов жодного, хто б сказав – так, це правильна і добра форма навчання. Одні педагоги розповідали, як, створивши групу з вивчення того чи іншого предмету, учні просто виходили з неї, не бажаючи спілкуватися з вчителем. І лише окремі, ті, хто відповідально відносився до навчання, намагалися щось пізнати, щось дізнатися. Чого гріха таїти, деякі вчителі, особливо старшого віку, чисто формально до цього підходили, адже їхні стосунки з комп’ютером – це все одно, що полетіти в космос. Загалом педагогічна громадськість за те, щоб навчання було у звичному режимі. Інакше всі напрацювання минулих років під загрозою.
У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що очевидно й цей навчальний рік буде локдаунним. Четвертої хвилі епідемії очікуємо вже наприкінці вересня і вона може бути набагато складнішою, аніж всі попередні. Наразі освітянам дали рекомендації як дотримуватися санітарних норм. Зокрема, під час уроку всім без винятку учням не потрібно бути в масках. Натомість одягати їх треба лише дітям, віком від 12 років, виходячи в коридор чи в інші шкільні приміщення, де можлива зустріч з великою кількістю учнів. А вчителі мають носити маски чи респіратори в будь-яких шкільних приміщеннях. Стежити треба за тим, щоб вчасно провітрювалися приміщення, гігієною рук, у школах мають бути паперові рушнички та антисептики.
Цьогоріч у Турківській громаді за парти сіли 2665 учнів. З них 236 – першокласники. Якщо порівнювати з минулим навчальним роком, то загальна кількість учнів була на 3 більша. Найменше дітей навчається у початковій школі с. Дністрик Дубовий – 12. На 5 більше – у Закіпчанській початковій школі. Щодо шкіл першого та другого ступенів, то найменше учнів у Хащівській – 35, найбільше у Турківській гімназії №2 – 155, Присліпській гімназії – 145, Завадівській гімназії ім. І. Сакаля – 126. У навчальних закладах першого-третього ступеня найбільше учнів у Турківському ЗЗСО №1 – 432, Турківському ЗЗСО (нова школа) – 386, Найменше у Лімнянському ЗЗСО ім. Р. Мотичака – 140, Ясеницькому ЗЗСО – 136. Якщо аналізувати наповненість класів, то найнижча вона у вже названій Закіпчанській початковій школі – 9,00, у Лосинецькій гімназії – 8,00, у Мельничненській – 8, 56, Жукотинській – 7, 25. Найбільша наповненість – у Турківському ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 – 22,74. У Дністрику Дубовому у перший клас пішов лише один учень, у Закіпцях та Хащові – по три, у Мельничному та Жукотині – по чотири.
На жаль, у відділі освіти, культури, туризму, молоді та спорту Боринської селищної ради такої інформації нам не дали. Очевидно, засекретили. Та півбіди, що від нас, але ж і від батьків, які, очевидно, хочуть знати, як укомплектовані класи, які перспективи мають навчальні заклади в тому чи іншому селі.
Загалом Свято першого дзвоника, не дивлячись на дощову погоду, у всіх навчальних закладах Турківщини пройшло успішно. Педагоги отримали чіткі настанови на вчительських конференціях, до того ж приймали вітання від керівників громад, депутатів різних рівнів. Так, помічник депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського Ірина Кіра відвідала педагогічні зібрання як в Турці, так і в Борині, Цілому ряду педагогів, а також навчальним закладам, вона вручила подяки та грамоти, а тим, чиї вихованці показали високі результати під час ЗНО, путівки на оздоровлення у спа-центр «Женева». У Турківській громаді це – Жанна Гут, Іванна Блажівська, Катерина Гоголевська; у Боринській – Ольга Височанська, Любов Явецька, Ганна Дребот та Оксана Нискогуз. З нагоди початку навчального року вона вручила школам 10 волейбольних та футбольних м’ячів, а також волейбольну форму Боринському ЗЗСО І-ІІІ ст.
Окрім керівників відділу освіти, педагогів вітали голова Турківської міської ради Ярослав Паращич та голова Боринської селищної ради Михайло Шкітак.
Василь Васильків.
Фото – ілюстративне.

Турка з висоти пташиного польоту
Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44
Ми у Facebook

Шукати на сайті
Архіви
Останні коментарі
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
- КЛІЄНТ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ, або як не стати жертвою недобросовісного продавця до
Залишити відповідь