В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

БЮДЖЕТИ ПРИЙНЯЛИ. Важливо, щоб громади від цього мали користь

Дата: 28.12.2021 Кометарі: 0

Напередодні Нового року обидві громади Турківщини без проблем прийняли бюджети. І, хочеться вірити, що фінансування буде достатнім. Так, Турківська міська рада визначила дохідну частину за прогнозними показниками в сумі 200 млн. 200623 гривні. У тому числі, загальний фонд – 198 млн. 808180 гривень. Спеціальний фонд – 1 млн. 392443 гривні. Найбільша частка бюджету – це  податки з доходів  фізичних осіб, решта суми – рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів, внутрішні податки на товари та послуги, місцеві податки і збори, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плата за землю, туристичний збір, єдиний податок, адміністративні штрафи та інші санкції, плата за надання адміністративних послуг, державне мито, інші надходження та трансфери, які є найбільшими в бюджеті.

Надзвичайно важливою є видаткова частина. В галузі освіти вона складає 145 млн. 967 тисяч гривень.

Видатки на охорону здоров’я з місцевого бюджету передбачено в сумі 3 млн.600 тисяч гривень, всі решта кошти надійдуть за лікування хворих з Національної служби здоров’я. Хоча міська рада передбачила 3 млн. 600 тис. грн. на оплату енергоносіїв та інші лікарські видатки: для Турківської ЦМЛ. –  2 млн. 800 тис. грн., для   КНП «Турківський  центр ПМСД» – 800 тисяч гривень.  Видатки на діяльність у сфері соціального захисту та соціального забезпечення визначено в сумі 3 млн. 726 тис. грн. Культура отримає 8 млн.361 тис. гривень, фізкультура і спорт – 2 млн.426 тис. грн.., на житлово-комунальне господарство передбачено 5 млн. 736 грн., на утримання і розвиток  автомобільних доріг місцевого значення – 4 млн. грн. 300 тисяч гривень заплановано на фінансову підтримку місцевої пожежної охорони, 500 тисяч гривень – на підтримку засобів масової інформації. Резервний фонд визначено в сумі 300 тисяч гривень.

По спеціальному фонду  видатки визначено в сумі 1 млн. 627 тис. грн.

І хоча міський бюджет було прийнято без великих застережень, все ж таки доведеться економити, аби його виконати. Міський голова Ярослав Паращич  в ході сесії наголосив, що всі розпорядники коштів мають дбати про те, аби в поточному бюджетному році залучити  в турківську громаду якомога більше платників податків. Тоді і бюджет буде більш-менш збалансованим, та й будуть добрі перспективи на бюджет розвитку.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви