В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

“ЗА НАС ПРАВДА, ЗА НАС СЛАВА  І ВОЛЯ СВЯТАЯ”

Дата: 11.03.2022 Кометарі: 0

Ці слова Великого Українця та Пророка нації Тараса Шевченка сьогодні, в час російської агресії, мають особливу актуальність. Немає сумніву – ми вистоїмо і переможемо! А Московія, яка розпочала агресію, згине, як роса на сонці. Таку впевненість нам вселяє українська армія, що героїчно боронить кожен клаптик рідної землі, демонструючи небачений героїзм та волю до перемоги. Надійним тилом, який з перших днів агресії працює для потреб фронту, стали люди, звичні громадяни, незалежно від статусу, посади й соціального становища. Всі зорганізовані для потреб фронту. Дають кошти, продукти харчування, засоби гігієни, одяг, харчі.

З першого дня оголошення воєнного стану в Україні активно включилися у волонтерство  жителі Боринської та Турківської громад, демонструючи єднання та віру в наших захисників, яким  готові допомагати всім необхідним. У Боринській громаді на даний час уже зібрано готівкою 820 тисяч гривень, 1850 доларів США, 150 євро та 100 злотих. На спеціальний рахунок для підтримки Збройних Сил України перераховано 30 тисяч гривень, 20 тисяч  гривень з яких надійшло  від НПП «Бойківщина» та 10 тисяч гривень – від приватного підприємця Миколи Коцовича. Слід відзначити, що коштів від  Боринської громади є значно більше, адже чимало громадян, церковні громади перераховують пожертви безпосередньо на відкриті рахунки  для Збройних Сил України.  Щодо старостинських округів, то ситуація виглядає наступним чином:  у Боберківському зібрано 82212 грн., 1000 дол. США та відправлено 4 буси допомоги у вигляді продуктів харчування, одягу, ліків, засобів гігієни; Шандровецькому – 64224 грн., відправлено 3 буси допомоги; Верхньояблунському – 67800 грн., 650 дол. США, 50 євро, 100 злотих, 2 буси допомоги; Нижньояблунському – 72353 грн., 100 євро, 6 бусів допомоги; жителі сіл Нижній та Верхній Турів зібрали 17350 грн., відправили 3 буси допомоги;  жителі сіл Сянки та Беньова – 18350 грн., 2 буси допомоги;  жителі сіл Нижнє, Верхнє, Яворів – 43500 грн., одну газель і один бус допомоги;  сіл Бітля та Сигловате – 87512 грн., 3 буси допомоги; села Карпатське – 16100 грн., 2 буси допомоги; сіл Нижнє Висоцьке, Заріччя, Яблунів, Ропавське, Штуковець – 46500 грн., 2 буси допомоги;  сіл Риків, Межигір’я, Багнувате – 43800 грн., 2 буси допомоги; сіл Комарники, Буковинка, Зворець – 5900 грн., 200 дол. США, 2 буси допомоги; с. Верхнє Висоцьке – 59800 грн., 4 буси допомоги; с. Либохора – 22230 грн., 6 бусів допомоги і одну машину дров; сіл Нижнє Гусне і Верхнє Гусне – 28900 грн., 2 буси допомоги; сіл Кривка та Івашківці – 28320 грн., один бус допомоги; смт. Бориня – 55 000 грн.,  2 буси допомоги. Сама ж селищна рада та її структурні підрозділи зібрали 60980 гривень. Загалом, станом на 10 березня, сформовано та відправлено  на фронт та жителям міст, де тривають активні бойові дії, близько 50 транспортних засобів з допомогою. Селищна рада щиро вдячна польським друзям з Бещадського повіту за збір та передачу речей першої необхідності для української армії та  тимчасово  переміщених осіб. До пункту збору селища Бориня вже прибуло з Польщі  10 транспортних засобів з вантажем.

Близько мільйона гривень зібрали  жителі Турківської громади. Наразі конкретні суми в розрізі сіл не називаємо через те, що працівники оперативного штабу інформацію уточнюють. Щодо збору допомоги, то тут працюють, як і в Боринській громаді, 24 години на добу. І результат також відчутний. Уже зібрано й відправлено потребуючим 7 т картоплі. Господині наліпили 700 відер вареників, голубців, млинців та пельменів. Спекли 160 ящиків пиріжків й різних смаколиків. Відправлено більше 200 ящиків консервації. Особливо чітко і ефективно волонтерська робота налагоджена у Завадівському старостинському окрузі (староста Олег Павлик). Пакунки формують вагою приблизно 20 кг, куди входять продукти харчування, засоби гігієни, інші потрібні речі. Починаючи з 24 лютого, їх зібрано майже 400. Відправлено 21 автомобіль гуманітарної допомоги.

Відчутну допомогу  продуктами харчування, засобами гігієни, одягом та білизною громада надає тимчасово переміщеним особам.  Також до Турківської громади надійшла допомога від польських друзів та наших співгромадян, що сьогодні там живуть або працюють. Координатором є настоятель костелу Успіння Пресвятої Богородиці Діви Марії м. Турка ксьондз Андрій Гано. Це переважно медичні засоби, засоби гігієни та продукти харчування –  від м. Славково, м. Зелена Гура, гміни Чарна та від Володимира Маудзи. Два буси медикаментів з цієї допомоги відправлено на фронт, а один передано  КНП «Турківська  центральна міська лікарня».

Обидві громади Турківщини вдячні польським колегам за таку потрібну допомогу, як і всім небайдужим жителям нашого краю, що долучаються до волонтерства і в такий спосіб наближають спільну перемогу. Водночас просять й надалі бути активними й  посильно допомагати героїчній  українській армії та людям, що потерпіли від війни.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви