В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

У ЄДНАННІ З ПРАВОСЛАВНОЮ ЦЕРКВОЮ УКРАЇНИ

Дата: 25.03.2022 Кометарі: 0

Хочеться вірити, що на Турківщині розпочалася друга хвиля прощання з  УПЦ Московського патріархату. Декілька років тому три храми м. Турка, що прославляли московію, перейшли до  тодішньої Української Православної Церкви Київського патріархату. Однак, в селах ще залишилося цілий ряд храмів (та й навіть монаших згромаджень), які з любов’ю дивляться в бік Росії.

 У часі лютневого нападу Росії на Україну в нашій державі розпочався другий етап переходу парафій Московського патріархату в лоно Православної Церкви України. І дуже добре, що він відбувається  й на теренах Турківщини. Про це свідчить Указ  Митрополита Київського і  всієї України ПЦУ Епіфанія. Зокрема в ньому зазначено: «На підставі поданого прохання, керуючись Томосом про автокефалію Православної Церкви України, постановою Священного Синоду №25 від 21 березня 2022 року та законодавством України:

1. Прийняти Свято-Онуфріївський чоловічий монастир с. Міжгір’я Самбірського району Львівської області до складу релігійного об’єднання Православної Церкви України як ставропігійську релігійну організацію в безпосередньому підпорядкуванні Предстоятеля Православної Церкви України.

2. Визначити, що   архімандрит Севастіан (у миру Стефан Іванович Деркач) є намісником ставропігійського Свято-Онуфріївського чоловічого монастиря Православної Церкви України с. Міжгір’я Самбірського району Львівської області».

Є надія, що цей логічний і моральний приклад на наших теренах матиме продовження. І вже невдовзі в лоно ПЦУ перейде монастир в с. Радич та всі парафії Московського патріархату, що сьогодні зареєстровані як в Турківській, так і в Боринській територіальних громадах. А їхні прихожани, серед яких є й освічені люди, більше ніколи не будуть прославляти  Кирила й виправдовувати  хижацький напад Росії на Україну.

Василь Васильків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви