В єдності - сила народу

Народний часопис турківщини

УХИЛЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ТА ПІДРОБКА ДОКУМЕНТІВ – КРИМІНАЛ

Дата: 30.09.2022 Кометарі: 0

Ухилення від призову за мобілізацією та підроблення і використання документів з метою безперешкодного виїзду за кордон – кримінально карані діяння.

Статтею 336 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за ухилення від призову за мобілізацією.

Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Статтею 358 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток.

Згідно частини 4 статті 358 КК України,  використання завідомо підробленого документа карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Протягом поточного періоду 2022 року Самбірською окружною прокуратурою направлено до суду   6 кримінальних проваджень, у зв’язку з ухиленням від призову за мобілізацією, за статтею 336 КК України та 18 обвинувальних актів щодо підроблення документів, які надають право військовозобов’язаним безперешкодного виїзду за кордон за статтею 358 КК України.

Судами розглянуто і винесено 24 вироки у справах зазначеної категорії відносно 24-х  осіб. До засуджених осіб застосовано покарання, передбачене санкціями статей  336, 358 КК України.

Окрім цього, проводиться досудове розслідування у 17 кримінальних провадженнях  даної категорії, процесуальне керівництво у яких здійснюється прокурорами окружної прокуратури.

Слід зазначити, що засудження осіб за статтею 336 КК України за ухилення від призову за мобілізацією не звільняє їх  від подальшого обов’язку як військовозобов’язаних осіб захищати Вітчизну в особливий період.

Олександр ТЕЛИЧКО,

керівник Самбірської окружної прокуратури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наша газета у PDF

Турка з висоти пташиного польоту


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/boykivsh/boykivshchina.info/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Ми у Facebook

Facebook Pagelike Widget

Шукати на сайті

Архіви